ایلنا/فرمانده مرزبانی استان خوزستان از توقیف ۲ فروند شناور تجاری و کشف یک محموله بزرگ قاچاق در آب های بندر امام خمینی(ره) و آبادان خبر داد.
سردار لطفعلی پاکباز اظهار داشت: قاچاقچیان مجموعا ۲ فروند شناور تجاری را به ارزش ۴۱ تن بارگیری کردند و هدایت و انتقال آن از طریق آب های بندر امام خمینی (ره) و آبادان، به خارج از کشور برای رسیدن به اهداف خود را در دستور کارشان قرار دادند.
فرمانده مرزبانی استان خوزستان، ضمن تشریح این خبر با اشاره به کنترل آب های ساحلی استان و مبارزه با پدیده قاچاق، افزود: به منظور مبارزه با قاچاق کالا و کنترل آب های ساحلی استان، روز گذشته دریابانان آب های بندر امام خمینی (ره) و آبادان، در دو رشته عملیات جداگانه موفق به شناسایی و توقیف ۲ فروند شناور تجاری قاچاقچیان شدند.
وی گفت: پس از بازرسی و بررسی های دقیق و فنی به عمل آمده از هر ۲ دوبه، موفق به کشف ۴۱ تن علوفه با هدف خروج از کشور از شناورها شدیم.
سردار پاکباز ضمن یادآوری و آگاهی از دستگیری خدمه هر دو شناور، خاطرنشان کرد: تعداد قاچاقچیان دستگیر شده ۱۰ نفر بوده که پس از تکمیل پرونده مقدماتی همراه با محموله کشف شده به مراجع ذی صلاح ارجاع داده شدند.
ارشدترین مقام مرزبانی استان خوزستان، در پایان، هر گونه ورود و خروج کالا از کشور را مستلزم به رعایت اصول و مبانی قانونی دانست و عنوان کرد: هر گونه ورود و خروج کالا خلاف این مهم صورت گیرد از جانب ما قاچاق تلقی خواهد شد و با افراد قاچاقچی بدون شک از سوی مرزبانی برخوردی صریح و جدی صورت خواهد گرفت.
براساس این گزارش، پس از بررسی های صورت گرفته از سوی کارشناسان، ارزش ریالی محموله کشف شده بالغ بر یک میلیارد ریال تخمین و اعلام شده است.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today
آخرین خبر خوزستان در سروش :
http://sapp.ir/Khouzestan.Online
آخرین خبر خوزستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157941760C42c3485335