ایرنا/بی توجهی به توصیه ها و هشدارهای دلسوزانه پلیس برای بستن کمربند ایمنی برای چندمین بار منجر به مرگ شهروندان در سوانح جاده ای استان همدان به علت پرت شدن به بیرون از خودرو شد.
رئیس پلیس راه استان همدان روز پنجشنبه گفت: راننده یک دستگاه وانت پیکان در نزدیکی منطقه سنگستان با توجه به اینکه کمتر از ۱۰۰ متر از دست اندازهای وسط جاده فاصله گرفته و سرعت کمی داشت، به علت بی توجهی به جلو خودرو را از مسیر اصلی منحرف و واژگون کرد.
سرهنک رضا عزیزی افزود: راننده این خودرو به علت نبستن کمربند ایمنی به بیرون از خودرو پرتاب شده و در ادامه وانت پیکان نیز بر روی او سقوط می کند که راننده پس از انتقال به بیمارستان فوت کرد.
وی اضافه کرد: همچنین چهارشنبه شب یک دستگاه سواری پراید از جاده غارعلیصدر نزدیکی روستای «جزوان» واژگون شد که در این سانحه نیز راننده به علت نبستن کمربند ایمنی به بیرون از وسیله نقلیه پرتاب شده و به علت برخورد سر با سطح جاده به شدت زخمی شده و جان باخت.
رئیس پلیس راه استان همدان بیان کرد: با وجود تذکر و توصیه به رانندگان برای استفاده از کمربند ایمنی و جریمه افراد متخلف اما همچنان افراد نسبت به بستن کمربند کوتاهی می کنند.
سرهنگ عزیزی اضافه کرد: در خوشبینانه ترین حالت رانندگان با نزدیک شدن به پاسگاه پلیس راه و گشت های پلیس، برای فرار از جریمه اقدام به بستن کمربند ایمنی کرده و با دور شدن از ماموران دوباره کمربند ایمنی را باز می کنند.
وی تاکید کرد: توصیه ها و تذکرهای پلیس برای حفظ جان افراد است و در صورت بی توجهی به این هشدارهای دلسوزانه، هنگام بروز سانحه رانندگی خانواده ها داغدار و سیاه پوش می شوند.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today
آخرین خبر همدان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156565504C352376155e