فارس/فرمانده انتظامی شهرستان ملایر از دستگیری چهار کلاهبردار اینترنتی در این شهرستان خبر داد.
محمد باقر سلگی امروز از دستگیری چهار کلاهبردار اینترنتی در ملایر خبر داد و افزود: در پی دریافت شکایت یکی از شهروندان ملایری مبنی بر برداشت غیر مجاز اینترنتی در دو مرحله به مبلغ 69 میلیون ریال از حسابش، بررسی موضوع در دستور کار پلیس فتای شهرستان ملایر قرار گرفت.
وی تصریح کرد: با بکارگیری شگردهای تخصصی در فضای مجازی، مشخص شد فرد یا افرادی با روش‌های تبلیغاتی نظیر خریدبازی، همسریابی و طلسم و جادو اقدام به ایجاد درگاه جعلی کرده و با ذخیره‌سازی اطلاعات سوژه‌های خود نسبت به خالی کردن وجوه موجود در کارت‌های بانکی کاربران اقدام می‌کنند.
فرمانده انتظامی شهرستان ملایر ادامه داد: افرادی به غیر از متهم اصلی در این عمل مجرمانه با عناوینی از قبیل مالخر، تحویل گیرنده اجناس خریداری شده و تبلیغ‌کننده نیز دخیل بودند.
وی خاطرنشان کرد: در نهایت با تلاش شبانه‌روزی مأموران، متهم اصلی و دو همدست متهم در یکی از استان‌های غربی با همکاری پلیس فتا دستگیر و متهم چهارم نیز در تهران شناسایی و در یک عملیات ضربتی دستگیر شد.
وی با بیان اینکه تاکنون یک‌میلیارد و 200 میلیون ریال از کلاهبرداری‌های اینترنتی توسط این افراد از کاربران کشف شده است یادآور شد: در بررسی تجهیزات رایانه‌ای متهمان دستگیر شده، اطلاعات حدود 500 کارت بانکی مختلف کشف و مراتب همچنان تحت پیگیری پلیس و دستگاه قضائی است.
سلگی با تقدیر از همکاری‌های مسوولانه و شبانه روزی دستگاه قضائی با نیروی انتظامی، اظهار کرد: کاربران به برنامه‌های تبلیغی در فضای مجازی اعتماد نکنند، افراد سودجو و فرصت‌طلب از طریق این نرم‌افزارها، کاربران را به درگاه‌های جعلی کشانده و اقدام به کلاهبرداری از آنها می‌کنند.
وی گفت: کاربران در صورت مواجهه با هر گونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا WWW.CYBER POLICE.IR بخش مرکزی فوریت‌های سایبری، لینک گزارش‌های مردمی با ما در میان بگذارند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today
آخرین خبر همدان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156565504C352376155e