ایرنا/ ایرج مصطفوی عصر پنجشنبه در گفت و گویی اظهار داشت: بر اساس تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی از امروز تا اواخر هفته آینده در برخی نقاط و با شدت بیشتر در نواحی جنوبی و مرکزی، در برخی ساعت‌ها وزش باد شدید و گرد و خاک و گاهی کاهش دید افقی پیش بینی می‌شود.
وی بیان کرد: در این مدت در برخی نقاط ابرناکی و به ویژه در ارتفاعات و نواحی شمالی استان، مه آلودگی و بارش‌های پراکنده رگباری گاهی با رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.
سرپرست هواشناسی استان سمنان ادامه داد: دمای هوا از فردا جمعه بیست و یکم تا شنبه بین سه تا پنج درجه افزایش نسبی دارد و در طول هفته آینده هوای گرم در استان ماندگار است.
وی توصیه کرد: در مصرف بهینه حامل های انرژی از قبیل آب و برق تدابیر لازم اتخاذ و نیز با توجه به گرمای هوا و وزش باد شدید تمهیدات پیشگیرانه لازم در خصوص جلوگیری از آتش سوزی احتمالی جنگل ها و مراتع و خسارات احتمالی باد شدید صورت گیرد.
سرپرست هواشناسی استان سمنان ابراز داشت: در ۲۴ ساعت گذشته، کمینه دمای هوای مرکز استان ۲۶ و بیشینه دمای آن ۳۷ درجه سانتیگراد بود.
وی اضافه کرد: نردین با کمینه ۱۴ درجه سانتیگراد خنک‌ترین و احمدآباد با حداکثر دمای ۴۲ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین نقاط استان سمنان گزارش شد.
مصطفوی با اشاره به گزارش وضعیت هوای این استان در ۲۴ ساعت گذشته، اظهار داشت: بیشترین سرعت وزش باد در استان مربوط به دامغان با ۷۲ کیلومتر بر ساعت بود.
سامانه هواگوی ۱۳۴ آماده ارائه اطلاعات هواشناسی و پیش بینی‌های جوی سمنان در تمام اوقات شبانه روز است، اداره کل هواشناسی استان دارای ۹ ایستگاه سینوپتیک، ۱۵ ایستگاه اقلیم شناسی و ۵۰ ایستگاه باران‌سنجی در نقاط مختلف است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c