همدان پرس/ نخستین قطار گردشگری همدان که از تهران راهی این شهر شده بود، وارد دیار هگمتانه شد.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان در این ارتباط می گوید: در راستای جذب بیشتر گردشگران، نخستین قطار گردشگری همدان با ۱۸۰ مسافر از تهران به همدان رسید.
علی خاکسار افزود: این گروه گردشگر یک تور یکروزه همدانگردی را تجربه خواهند کرد.
وی ادامه داد: گردشگران این قطار با هدف بازدید از دهکده تفریحی و توریستی به همدان سفر کرده اند که ساعات زیادی را در این منطقه خواهند بود و در پایان بازدید کوتاهی از سایر جاذبه های گردشگری شهر همدان خواهند داشت.
طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته قرار است این قطار هفته‌ای یک سفر به همدان داشته باشد و در هفته‌های آینده تورهای ۲ و اقامت یک شب گردشگران در استان رقم خواهد خورد.
قطار رفت و برگشت تهران - همدان حدود ۳۰۰ گردشگر را از تهران به همدان منتقل می‌کند که مسافران آن در قالب سفری یک‌روزه از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی همدان خواهند کرد.
با توجه به نزدیکی همدان به تهران استفاده از زیرساخت‌های مناسب حائز اهمیت است و این زیرساخت‌های ارتباطی نظیر راه‌آهن، فرودگاه و آزادراه می‌تواند در معرفی ظرفیت‌های گردشگری همدان تاثیرگذار باشد.
نزدیکی همدان به پایتخت در طول سال می‌تواند بر ورود گردشگران تهرانی به همدان بیفزاید که این امر خروج همدان از فصلی بودن گردشگری را نوید می‌دهد.
صنعت گردشگری ظرفیت بسیار بالایی برای رشد و توسعه جوامع است که عوامل محیطی و انسانی می توانند شکوفایی آن را رقم بزنند و اما استان همدان با یک هزار و ۸۰۰ اثر تاریخی و گردشگری آنگونه که باید جایگاه خود را در این بخش بدست نیاورده است.
در چند سال گذشته مسئولان استان همدان با اجرای طرح های گردشگری سعی در جذب گردشگران داخلی و خارجی داشتند که برگزاری رویداد همدان ۲۰۱۸ در این بین ننقش بسزایی داشت.
یکی از عواملی که تا کنون بر رشد صنعت گردشگری همدان تاثیر گذار بوده پیگیری مسئولان اجرایی و تاکید استاندار همدان به توسعه صنعت گردشگری بوده که راه برون رفت از مشکلات اقتصادی و توسعه استان همدان را جذب گردشگران داخلی و خارجی و سرمایه گذاران گردشگری می داند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today
آخرین خبر همدان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156565504C352376155e