آخرین خبر/ جانشین فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب (ع) استان قم گفت: مرحله دوم طرح جهاد همبستگی ملی ویژه بازسازی مناطق سیل زده در حال انجام است که ماموریت سپاه استان قم احداث و یا مرمت 500 واحد مسکونی در منطقه چگنی لرستان است.

احمد بیطرفان در نشست پشتیبانی از اردوهای جهادی تابستان 98 و حمایت از قرارگاه سازندگی حضرت معصومه(س) سپاه قم در منطقه چگنی لرستان، ضمن تقدیر از همه رده‌ها و نواحی بسیج و سپاه در اهتمام ویژه نسبت به جمع آوری کمک‌های مردمی برای ارسال به مناطق سیل زده اظهار کرد: در روزها و هفته‌های اول پس از وقوع سیل، فعالیت اصلی مربوط به امداد و نجات و اسکان اولیه و نیز جمع آوری و ارسال کمک‌ها برای سیل زدگان بود که به لطف الهی و با ایثار و مهربانی مردم و همت مضاعف بسیجیان و دیگر گروه‌های امدادگر، این وظیفه به خوبی به سرانجام رسید.

وی افزود: در حال حاضر نیز مرحله دوم طرح جهاد همبستگی ملی ویژه بازسازی مناطق سیل زده در حال انجام است که ماموریت سپاه استان قم احداث و یا مرمت 500 واحد مسکونی در منطقه چگنی لرستان است که حدود 235 واحد بازسازی و مابقی مرمت و تعمیر می شوند.

جانشین فرمانده سپاه استان قم همچنین گفت: چند هفته ای است که به طور جدی قرارگاه سازندگی حضرت معصومه(س) سپاه قم در منطقه چگنی لرستان مستقر شده و در مرحله نخست، بیش از 60 واحد در حال ساخت است که بخش مهمی از کارها را گروه‌های جهادی فعال انجام می‌دهند.

وی اضافه کرد: البته با توجه به حجم عظیم خسارات همچنان نیازمند کمک‌های مردمی در قالب طرح جهاد همبستگی ملی هستیم که در این رابطه باید اقشار مختلف مردم، رده‌های گوناگون بسیج، مساجد و پایگاه‌ها و دیگر بخش‌ها باید همچون گذشته، پای کار بیایند.

بیطرفان بیان کرد: باید روحیه جهادی روز به روز تقویت شود و اینکه بدانیم در سایه فعالیت‌های جهادی و روحیه بسیجی می‌توانیم بر مشکلات از جمله مشکلات اقتصادی غلبه کنیم.

وی با اشاره به اینکه در کنار فعالیت‌های عمرانی باید خدمت رسانی در عرصه‌های پزشکی و نیز امور فرهنگی در مناطق سیل زده لرستان مورد توجه باشد، خاطرنشان کرد: باید از توانمندی گروه‌های جهادی موجود در سطح استان حداکثر استفاده شود به خصوص در مناطق سیل زده لرستان که ماموریت سپاه و بسیج استان قم است نیازمند حضور جدی استادکارانی در عرصه‌های گوناگون مرتبط با ساخت و ساز هستیم.

هموطنان می‌توانند با شماره گیری کد دستوری #11*880* در طرح جهاد همبستگی و کمک به ساخت و بازسازی منازل هموطنان سیل زده مشارکت کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قم را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قم در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP4X0C8J_Xh0Eh1Cg
آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday
آخرین خبر قم در سروش :
http://sapp.ir/qomakhbar
آخرین خبر قم در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155648000C6825f69b99