باشگاه خبرنگاران/سالن ورزش‌‌های زورخانه‌ای در زندان مرکزی بوشهر مدیر کل دفتر امور فرهنگی و تربیتی سازمان زندان‌های کشور به بهره برداری رسید.
محمدرضا اوستاد، رئیس اداره زندان مرکزی بوشهر گفت: سالن ورزش‌های زورخانه‌ای و سالن کشتی زندان مرکزی بوشهر در مدت هفت ماه ساخته شده است.
مدیر کل دفتر امور فرهنگی و تربیتی سازمان زندان‌های کشور نیز در حاشیه افتتاح سالن زورخانه‌ای اداره کل زندان‌های استان بوشهر گفت: با توجه به ویژگی خاص ورزش‌های باستانی در تقویت روحیه اخلاق مداری تاکنون ۳۲ گود زورخانه در زندان‌های کشور راه‌اندازی شده است.
حجت الاسلام رضا رستمی افزود: هدف از اجرای برنامه‌های ورزشی اصلاح و سالم سازی جسم نیست بلکه به دنبال تربیت انسان از طریق فعالیت‌های بدنی است.
وی بیان کرد: در این زمینه پارسال، ۱۱۶ مسابقه در بخش ورزش‌های زورخانه‌ای در زندان‌های کشور برگزار شده است و تلاش می‌شود ورزش‌های باستانی و رشته‌های بومی محلی در بین مددجویان زندان‎ها تقویت شود
مدیر کل دفتر امور فرهنگی و تربیتی سازمان زندان‌ها با اشاره به وجود ۲۵۶ زندان در کشور، ادامه داد: ترویج نماز و قرآن از جمله مهمترین برنامه‌های فرهنگی این سازمان است که در این زمینه بیش از نیمی از زندانیان در برنامه‌های قرآنی حضور دارند و پارسال ۵۱ هزار و ۲۴۹ نفر در هزار و ۵۱۰ مسابقه قرآنی و هشت هزار و ۴۴۱ محفل انس با قرآن، شرکت کردند.
حجت الاسلام رستمی با بیان فعالیت ۳۲۱ دارالقرآن در زندان‌های کشور از فراهم بودن زمینه تحصیل در زندان‌ها خبر داد و گفت: تلاش شده زمینه تحصیل برای جامعه هدف از نهضت سواد آموزی تا دکترا فراهم شود و اکنون ۶ هزار و ۴۰ نفر در کلاس‌های نهضت سواد آموزی، ۲۴ هزار و ۱۳ نفر در قالب دبیرستان‌ها و هنرستان‌ها، ۸۰۶ نفر در دانشگاه‌های علمی کاربردی و پیام نور در دو رشته مشغول به تحصیل هستند.
وی یادآور شد: تقویت کتابخوانی از دیگر اولویت‌های سازمان زندان هاست که تاکنون ۳۳۳ کتابخانه راه اندازی شده که از این تعداد ۲۰۵ کتابخانه زیر پوشش نهاد کتابخانه هاست و هر سال چهار میلیارد ریال از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای خرید کتاب اختصاص می‌یابد.
مدیرکل دفتر امور هماهنگی و تربیتی سازمان زندان‌ها گفت: سیاست این سازمان تجهیز کتابخانه‌ها به کتاب‌های متناسب با نیاز روز است که تاکنون ۱۳۰ هزار و ۷۰۹ نفر از زندانیان عضو این کتابخانه‌ها شدند.
حجت الاسلام رستمی تقویت هیات‌های محبان اهل بیت (ع) را از دیگر اولویت‌های سازمان زندان‌ها عنوان کرد و گفت: ۲۵۵ هیات محبان اهل بیت در زندان‌های کشور راه اندازی شده است و سه هزار و ۷۴۷ نفر عضو این تشکیلات هستند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22