باشگاه خبرنگاران/ سرگرد ایرج پور مستمند، سرپرست پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات گیلان امروز گفت: با افزایش سفر در فصل تابستان سودجویان و کلاهبردان با ارسال پیامک‌های انبوه و با پیشنهاد فریب کارانه نظیر تخفیفات ویژه تور‌های گردشگری از شهروندان به ویژه کاربران فضای مجازی، اینترنتی کلاهبرداری کرده و مبالغ زیادی از حساب بانکی شان برداشت می‌کنند.
وی به شهروندان هشدار داد: در کنار سایت‌های معتبر دفاتر گردشگری، کلاهبرداران سایت‌های جعلی زیادی طراحی کرده اند که با تبلیغات دروغین، از مردم کلاهبرداری می‌کنند.
سرپرست پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات گیلان افزود: شهروندان همیشه نشانی سایت‌های معتبر را در گوشی همراه یا رایانه خود تایپ کرده و از باز کردن لینک‌هایی که در فضای مجازی و سایت‌های مختلف تبلیغ شده خودداری کنند و در استفاده از پروتکل امن https دقت و حساسیت بیشتری داشته باشند.
سرگرد ایرج پور مستمند گفت: شهروندان برای ثبت نام و تهیه بلیط مسافرت به مراکز و سایت‌هایی که در پورتال و درگاه رسمی مراکز حمل ونقل عمومی همانند هواپیمایی کشور، حمل نقل ریلی و حمل نقل جاده‌ای معرفی شده است مراجعه کرده و از خرید بلیط از سایت‌های واسط که به صورت غیرمجاز بلیط می‌فروشند خودداری کنند.
وی در پایان از کاربران فضای مجازی خواست هرگونه مورد مشکوک در فضای مجازی را فوری به بخش ارتباطات مردمی وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir گزارش دهند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today
آخرین خبر گیلان در سروش :
http://sapp.ir/Gilan.Online
آخرین خبر گیلان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160694272Cde52459bc0