ایرنا/ خنک‌ترین دمای هوای روز گذشته کشور در کردستان به ثبت رسید.
پیش‌بین مسئول هواشناسی کردستان اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته ایستگاه‌های بابارشانی بیجار و قاملوی قروه به ترتیب با ۷.۳ و ۷.۴ درجه سانتی‌گراد بالای صفرخنک‌ترین های کشور بودند.
نشمیل احمدیانی با بیان اینکه از روز شنبه این هفته به دلیل تقویت سامانه پر ارتفاع جنب حاره در تراز میانی هوا، شاهد افزایش دما در استان هستیم اضافه کرد: در روز گذشته سلین اورامان و سنندج به ترتیب با ۴۰ و ۳۸ درجه سانتی گراد بالای صفر گرم‌ترین نقاط استان بودند.
وی افزود: بررسی الگوها و نقشه‌های هواشناسی بیانگر تقویت توده هوای گرم حاکم بر استان و روند افزایشی دما در روزهای آینده است.
وی افزود: این پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که در نقاط گرمسیر استان از جمله کامیاران، سروآباد، سنندج، مریوان و منطقه اورامانات دمای هوا به بیش از ۴۰ درجه سانتی گراد نیز برد.
پیش بین مسئول هواشناسی کردستان افزود: پیش‌بینی می‌شود موج گرمایی تا اواسط هفته آینده نیز تداوم داشته باشد.
وی با بیان اینکه تداوم گرما و بالا بودن دما در مدت یاد شده قابل ملاحظه است، گفت: توصیه می‌شود اشخاص به ویژه افراد آسیب پذیر بیماران قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان درا ین مدت فعالیت و تردد غیر ضروری در فضای باز انجام ندهند.
صرفه جویی و عدم استفاده از لوازم پر مصرف در ساعات اوج مصرف برق و مصرف بهینه آب، با توجه به افزایش احتمال آتش سوزی جنگل‌ها عدم بر افروختن آتش و آمادگی مسئولین برای آمادگی بیشتر در مقابله با آتش سوزی از دیگر توصیه‌های هواشناسی در این مدت است.
در ۹ ماه سال زراعی جاری (اول مهر ۹۷ تا آخر خرداد ۹۸) به صورت میانگین ۷۳۶ میلی متر بارندگی در این استان ثبت شده که در مقایسه با ۵۵۵ میلی متر مدت مشابه سال گذشته از ۳۳ درصد رشد برخوردار است.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34