ایسنا/ استاندار البرز بر ضرورت توجه به نکات زیست محیطی در کلنگ زنی پروژه‌های جدید تاکید کرد.
عزیزاله شهبازی در جریان افتتاح سامانه هواشناسی هوانوردی فرودگاه بین المللی پیام که به صورت ویدئو کنفرانس توسط وزیر راه و شهرسازی به بهره برداری رسید، اظهار کرد: تعداد پروژه‌های مربوط به وزارت راه در البرز زیاد است که این امر نشان از اهمیت این استان از نظر وزیر راه و شهرسازی دارد.
وی با اشاره به جایگاه سازمان هواشناسی ادامه داد: سازمان هواشناسی در زندگی روزمره همه ما نقش به سزایی دارد و این تاثیر در مواردی چون پیش بینی سیل و بارندگی‌های ابتدایی سال بسیار مشهودتر می‌شود.
استاندار البرز با تاکید بر اینکه خدمتگزاران نظام جمهوری اسلامی در دولت مشغول افتتاحیه‌ها، کلنگ زنی‌ها و طرح‌های عام المنفعه هستند، گفت: در طرح مشترک فرودگاه پیام البرز و سازمان هواشناسی البرز، سامانه هوانوردی هواشناسی پیام به بهره برداری رسید.
شهبازی با تاکید بر اینکه سامانه هوانوردی هواشناسی در البرز در دهه ۷۰ و در دولت سازندگی ایجاد شد اما امروز این طرح بروز شده است، افزود: برای تجهیزات و زیرساخت‌های این طرح در کل بالغ بر ۵ میلیارد تومان هزینه شده است.
وی با بیان اینکه فرودگاه پیام آمادگی جا به جایی مسافر را دارد، گفت: تهیه و تولید تجهیزات هوانوردی هواشناسی پیام توسط یک شرکت دانش بنیان داخلی انجام شده است، امیدواریم برای تأمین دیگر تجهیزات فرودگاهی از تخصص شرکت‌های دانش بنیان بهره گرفته شود.
استاندار البرز با تاکید بر اهمیت نقش سازمان هواشناسی در انجام پروازها، ادامه داد: امیدواریم هر پروژه‌ای که در کشور کلنگ زنی و افتتاح می‌شود با رعایت نکات زیست محیطی و آنچه مدنظر هواشناسی است، باشد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af