فارس/معاون سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان گفت: متاسفانه مرفین، حشیش و شیشه بیشتر مواد مصرفی در بین کارگران را شاهدیم.
عباس میرزاد صبح امروز در همایش پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با محوریت اعتیاد در سالن مهر پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس اظهار داشت: در بخش آسیب‌های اجتماعی دغدغه‌های زیادی داریم و این آسیب‌ها، خانواده‌ها را تهدید می‌کند.
وی افزود: متاسفانه بزهکاری‌های متنوع و جرم های نوپدید در جامعه داریم که بایستی کنشگران اجتماعی و اجرایی وانتظامی به این موضوع توجه کنید. در معرض آسیب‌های اجتماعی هستیم و بایستی تاب‌آوری بالایی داشته باشیم تا مقابله کنیم.
معاون سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان با تاکید بر اینکه اعتیاد، جامعه کارگری‌مان را تهدید می‌کند، گفت: ۵۲ جمعیت کشور را کارگران و خانواده‌های شان تشکیل می‌دهند و به این قشر در ابعاد مختلف و نیازهایشان بایستی توجه شود.
میرزاد اضافه کرد: کارگران نیازمند جایگاه مناسب، معنویت و... است و باید برای تمام ابعاد زندگی‌شان توجه شود. 10 میلیون نفر کارگر معادل ۱۲ درصدجمعیت کشور داریم و در استان ۲۸۰ هزار کارگر داریم که معادل ۱۵ درصد جمعیت استان است.
وی ادامه داد: رتبه سیزدهم اعتیاد کشوری را در بخش اعتیاد در هرمزگان داریم که باید به اعتیاد جامعه کارگری توجه شود و برنامه‌ریزی شود و چنین همایش‌ها بایستی برگزار شد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: مواد اعتیادآور در جامعه کارگری دارم، از ۸۰۳ نوع مواد مخدر در دنیا، ۷۰۰ ماده مخدر در کشور استفاده می‌شود. معتادان با امیدواری کاذب به دام اعتیاد می‌رویم.
میرزاد با بیان اینکه مرفین، حشیش و شیشه بیشتر مواد مصرفی در بین کارگران هستند، گفت: کارگران ماهر بیشترین اعتیاد را دارند و دغدغه‌های فردی و خانوادگی کارگران را بایستی برطرف کنیم.
وی همچنین تاکید داشت: کارفرمایان باید به نیازهای کارگران توجه، و نشاط اجتماعی‌شان را فراهم کنند. آسیب‌های اجتماعی زنجیروار به هم وصل است و طلاق عاطفی، اعتیاد و طلاق و کارتن خوابی زنجیروار به هم وصل هستند و جامعه را متاثر می‌سازد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان بیان کرد: مسائل فرهنگی و ورزشی کارگران باید مدنظر باشد، کارفرماها به موضوع پیشگیری هم توجه، و برای آن برنامه‌ریزی کنند. با اخراج کارگران، مشکلی حل نمی‌شود و بایستی کارگاه‌های آموزشی درحوزه اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی برگزار شود تا کارگران با آثار سوء مواد مخدر آشنا شوند.
میرزاد ادامه داد: گاهی دیده می‌شود کارگران به دلیل خستگی از کار به فرزندپروری و تربیت توجه نمی‌کنند، آسیب‌های نوپدید را در جامعه داریم که بایستی کارگران به آنها توجه داشته باشند، سبک زندگی سالم را بایستی مورد توجه قرار داد و از ظرفیت رابطان فرهنگی و روحانیون در جامعه کارگری استفاده کنیم.
وی با بیان اینکه در بخش همیار کارکنان فقط ۵ مرکز داریم که بایستی افزایش یاید، گفت: در جهت ارتقاء سلامت روان و معنوی کارگران باید برنامه‌ریزی کرد. اعتیاد کارگران اثرش بر تولید دیده می‌شود و نباید این موضوع در سال رونق تولید مورد غفلت قرار گیرد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان افزود: آمار خانم‌ها هم تعدادشان در بخش اعتیاد درحال افزایش است و به سنین پایین جامعه رسوخ کرده است، در دنیا در مقابله با مواد مخدر پیشتازیم.
میرزاد با بیان اینکه بیشترین حمل موادمخدر از دریاست، افزود: 10 درصد مواد مخدر هم کشف نمی‌شود. شهدای و جانبازان زیادی در این حوزه داریم، بایستی به موضوع پیشگیری در این حوزه توجه کنیم.
وی در پایان تاکید کرد: تا زمانی که تقاضا وجود دارد، عرضه هم وجود دارد، باراندازه‌ای مواد مخدر در استان وجود دارد که استان‌های دیگر هم از آن استفاده می‌کنند.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today
آخرین خبر هرمزگان در سروش :
http://sapp.ir/Hormozgan.Online
آخرین خبر هرمزگان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159907840C378e037121