آخرین خبر/ فرماندار نهبندان به نهادها و شرکتهای آبرسان، 5 روز مهلت داد تا برای رفع مشکل آب روستاها چاره اندیشی کنند.
بیکی گفت: شرکت آب و فاضلاب روستایی و آب منطقه ایمهلت 5 روزه فرماندار نهبندان به شرکتهای آبرسان مشکلات روستاهای فاقد آب را بررسی و ارائه راهکار درباره کف شکنی، تخصیص چاه جدید، لایروبی و سایر موارد لازم را به فرمانداری اعلام کنند.
بیکی با بیان اینکه هم اکنون 65 تا 90 روستای نهبندان با 5 دستگاه تانکر آبرسانی می شود، افزود: آب 144 روستا هم از طریق مجتمع های آبرسانی و شبکه آبرسانی تامین می شوند که از این تعداد 126 روستا از طریق 10 مجتمع آب رسان و 18 روستا به صورت تک روستا از شبکه آب لوله کشی، آب مورد نیازشان تامین می شود.
وی با بیان اینکه لوله کشی آب به 7 روستای دیگر نهبندان تکمیل شده است گفت: سه روستا هم با پیشرفت فیزیکی 85 درصد در حال لوله کشی است که تا هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید
فرماندار نهبندان افزود: نسبت به برخی شهرها مشکلات کمتری درحوزه آبرسانی وجود دارد اما پراکندگی روستاها در این شهرستان زیاد است.
بیکی از پیگیری برای قرار گرفتن شهرستان در تعرفه مناطق گرمسیری خبرداد و گفت: در حال حاضر به دلیل گرمای زیاد منطقه و استفاده فراوان از کولرهای آبی، هدر رفت آب در این شهرستان بالاست که در صورت قرار گرفتن در این تعرفه، استفاده از کولرهای گازی و اسپلیت مقرون به صرفه خواهد بود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7