آخرین خبر/ مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه گفت: مرحله استانی چهل و دومین دوره مسابقات قرآن اوقاف از ۳۱ تیر تا 2 مرداد در کرمانشاه برگزار می‌شود.
حجت‌الاسلام محمد صالحی در نشست خبری که به منظور تشریح برنامه‌های چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن برگزار شد از برگزاری مرحله استانی چهل و دومین دوره مسابقات قرآن اوقاف در این استان خبر داد و گفت: این مسابقات در دو بخش بانوان و آقایان در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه، 31 و یک و دو مردادماه جاری در کرمانشاه برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه مرحله شهرستانی این دوره از مسابقات با حضور پنج هزار نفر در 12 شهرستان برگزار شده است گفت: 781 نفر در مرحله استانی این دوره از مسابقات شرکت خواهند کرد که در نهایت 20 نفر از این افراد به مرحله کشوری که در اصفهان برگزار خواهد شد راه پیدا می‌کنند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه گفت: در این مرحله 419 در رشته تفسیر اهل‌سنت، 128 نفر از بانوان در مسابقات آوایی، 149 نفر از آقایان در مسابقات آوایی و 85 نفر در رشته‌های معارفی شامل حفظ پنج، 10، 15 و 20 جز، معارف و احادیث به رقابت در این مرحله خواهند پرداخت.
وی به تشریح برنامه‌های این مسابقات پرداخت و گفت: این مسابقات از 31 تیرماه در مجتمع بعثت کرمانشاه با حضور 10 نفر از داوران بین‌المللی که 4 نفر از این داوران بومی و 6 نفر غیر بومی استان هستند.
صالحی با اشاره به اینکه 15 محفل انس با قرآن کریم نیز در بقاع متبرکه و مساجد استان برنامه‌ریزی شده است بیان کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه استان در سه حوزه موقوفات، بقاع متبرکه و برنامه‌های قرآنی فعالیت دارد و برنامه‌های محوری در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی، تحقق بیانیه گام دوم انقلاب و تحقق رونق تولید و اشتغال دارد.
وی در خصوص دیگر فعالیت های این اداره کل اظهار داشت: وقف را بیشتر در سه محور کاهش آسیب‌های اجتماعی، سرمایه گذاری و اشتغال دنبال می کنیم و از سوی دیگر این استان به دلیل سابقه دینی که دارد به عنوان استان موقوفه محور شناخته می شود که از ظرفیت های موقوفات استان برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب استفاده خواهیم کرد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید : 
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام : 
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :