تسنیم/رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: پیش‌بینی‌ها از احتمال افزایش دمای برخی نقاط سیستان به حدود ۵۰ درجه و افزایش سرعت وزش بادهای ۱۲۰ روزه در این منطقه حکایت دارد.
علی ملاشاهی اظهار داشت: پیش‌بینی‌های اداره‌کل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان از احتمال افزایش دمای برخی نقاط سیستان به حدود 50 درجه و افزایش سرعت وزش بادهای 120 روزه در این منطقه حکایت دارد.
رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه انتظار می‌رود با توجه به کاهش شدت جریانات شمالی در روزهای آینده دمای هوا در برخی نقاط منطقه سیستان به محدوده 50 درجه سانتی‌گراد بالای صفر افزایش پیدا کند، خاطرنشان کرد: این افزایش دما که از امروز آغاز می‌شود تا اوایل هفته آینده ماندگار خواهد بود.
وی تاکید کرد: موج جدید وزش بادهای 120 روزه که در روزهای اخیر منطقه سیستان شامل پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز واقع در شمال سیستان و بلوچستان را فرا گرفته از ابتدای هفته آینده شدت می‌گیرد که این شرایط جوی نامطلوب موجب می‌شود در نقاط مستعد گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا داشته باشیم.
ملاشاهی با اشاره به اینکه در 24 ساعت آینده برای سواحل جنوب استان باد و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود، گفت: در این مدت دریای عمان به‌ ویژه در بخش‌های شرقی مواج و متلاطم پیش‌بینی می‌شود و شرایط دریا برای عملیات دریایی مناسب نیست؛ از فردا ارتفاع موج کاهش یافته ولی همچنان دریا به ویژه در نواحی شرقی مواج خواهد بود.
رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: تا پایان هفته به ویژه امروز چهارشنبه در نیمه جنوبی، برخی نقاط سواحل و ارتفاعات نواحی مرکزی استان شرایط برای رشد ابرهای همرفتی، رگبار و رعد و برق، صاعقه و وزش باد شدید لحظه‌ای مهیا است و عمده ریزش‌های سامانه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب رخ می‌دهد که در پی این شرایط جوی توصیه می‌شود برای جلوگیری از مخاطرات ناشی از رویداد صاعقه و جاری شدن سیلاب موقت مردم از تردد و استقرار در مناطق مرتفع همچنین در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی خودداری کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c