ایرنا/فردی که با همدستی یک راننده وانت در پوشش متکدی اقدام به سرقت از تعمیرگاه های شهر همدان می کرد شناسایی و دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان همدان روز چهارشنبه در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی وقوع سرقت از یک واحد صافکاری در یکی از مناطق شهر همدان و ارجاع پرونده به واحد تجسس کلانتری ۱۷ مریانج، شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار مأموران قرار گرفت.
سرهنگ جمشید باقری افزود: صاحب مغازه در بررسی‌ها عنوان کرد که هنگام ظهر و پس از صرف ناهار در داخل مغازه در حال استراحت بودم که پس از بیدار شدن از خواب متوجه شدم ۵۰ عدد از آچار آلات داخل صافکاری به سرقت رفته است.
وی ادامه داد: در حالی که مأموران واحد تجسس در حال رسیدگی به پرونده این سرقت بودند در ساعت ۵ عصر روز گذشته (۲۵ تیرماه) گزارش سرقتی مشابه از یک مغازه تعویض روغن اعلام و مأموران برای رسیدگی در محل سرقت حاضر شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان همدان اضافه کرد: در بررسی‌ها مشخص شد که این سرقت هم به شیوه سرقت قبلی و زمانی که صاحب تعویض روغنی داخل مغازه خود در حال استراحت بوده اتفاق افتاده است.
سرهنگ باقری افزود: با بکارگیری شگردهای پلیسی و بررسی دوربین‌های مدار بسته اطراف محل سرقت‌ها چهره سارق شناسایی و در همان حوالی محل سرقت دستگیر و به کلانتری منتقل شد.
وی گفت: متهم که دارای ۴ فقره سابقه سرقت داخل خودرو بوده در بازجویی‌های فنی و تخصصی به هشت فقره سرقت از تعمیرگاه‌های شهر همدان با همدستی دوستش اعتراف کرد.
فرمانده انتظامی شهرستان همدان افزود: متهم برای انجام سرقت ابتدا در پوشش متکدی به تعمیرگاه‌ها مراجعه کرده و با بررسی وضعیت مغازه و اطمینان از اینکه فاقد دوربین مدار بسته است در فرصتی مناسب هنگامی که صاحب تعمیرگاه در خواب بود وارد مغازه شده و لوازم و ابزار با ارزش آنها را سرقت می‌کرد.
سرهنگ باقری بیان کرد: با تلاش مأموران همدست این سارق که راننده یک وانت پیکان بوده و متهم را در سرقت‌ها همراهی و پشتیبانی می‌کرد بازداشت شد و تمامی مالباختگان شناسایی و اموال مسروقه در حال تحویل به آنها است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today
آخرین خبر همدان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156565504C352376155e