باشگاه خبرنگاران/نخستین طرح پرورش و سم گیری عقرب در سیستان و بلوچستان صبح امروز در شهرک میر شهرستان هامون با حضور علی ربیعی رییس هیات مدیره و اصغر نوراله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور افتتاح شد.
ادریس دینارزهی مدیر صندوق کارآفرینی امید سیستان و بلوچستان اظهار داشت: طرح پرورش و سم گیری عقرب برای نخستین بار در سیستان و بلوچستان و برای پنجمین بار در کشور افتتاح می‌شود.
ادریس دینارزهی افزود: برای این طرح ۲۵۰ میلیون تومان هزینه شده که این میزان اعتبار از محل تسهیلات اشتغال روستایی صندوق کارآفرینی امید سیستان و بلوچستان تامین شده است.
وی افزود: ایجاد روستای بدون بیکار یکی از طرح‌های اصلی و مورد توجه صندوق کارآفرینی امید سیستان و بلوچستان است که برای اولین بار این طرح در شهرک میر از توابع شهرستان هامون اجرا شد.
مدیر صندوق کارآفرینی امید سیستان و بلوچستان ادامه داد: برای ایجاد اشتغال در این روستا سه میلیارد تومان تسهیلات درنظر گرفته شده که تاکنون یک میلیارد تومان آن پرداخت شده و ۷۰۰ میلیون تومان نیز در دست بررسی است.
دینارزهی خاطر نشان کرد: بقیه تسهیلات نیز در صورت ورود متقاضیان به فضای اشتغال در این روستا پرداخت خواهد شد.
وی تصریح کرد: تاکنون ۴۷ طرح اشتغال در شهرک میر ایجاد شده است که طرح پرورش و سم گیری عقرب یکی از این طرح هاست.
مدیر صندوق کارآفرینی امید سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای سال گذشته تا کنون برای ۵۵ نفر در قالب طرح‌های ایجاد شده فرصت اشتغال فراهم شده است.
علی ربیعی سخنگوی دولت و رییس هیات مدیره صندوق کارآفرینی امید و اصغر نوراله زاده مدیرعامل این صندوق به منظور افتتاح چندین طرح وارد زاهدان شدند و به منطقه سیستان سفر کردند و بعد از غبارروبی یادمان شهدای تاسوکی سالن آمفی تئاتر شهر سوخته را افتتاح کردند.
پس از افتتاح طرح پرورش و سم گیری عقرب در شهرک میر شهرستان هامون، بازدید از طرح‌های مشاغل خانگی در روستای شهرک میر، افتتاح مجتمع پرورش دام سنگین در روستای گلخانی نیمروز، افتتاح کارگاه ام دی اف در روستای چرک، حضور در شورای اداری زابل و مراسم کلنگ زنی پروژه مجتمع فرهنگی، رفاهی و گردشگری در روستای میرآباد زابل از دیگر برنامه‌های سفر این هیات به سیستان است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c