آخرین خبر/برخی به اشتباه تصور می‌کنند که کودکان کار مجرم هستند. بله! ممکن است که درصدی از آنان به راه‌های خلاف کشیده شده باشند ولی اکثر آنان نان آوران کوچک خانواده‌شان هستند.
بنابراین برای صحبت با آنان از کلمات زشت و توهین آمیز استفاده نکنید. اگر نمی‌خواهید از آن‌ها خرید کنید، خشونت کلامی و رفتاری نداشته باشید. شما با این کارها فقط اعتمادشان به جامعه و مردم را سلب می‌کنید. آن‌ها مسبب شرایط بدی که در آن قرار گرفته‌اند، نیستند. گاهی خرید یک فال یا وسیله کوچک می‌تواند لبخند بزرگی بر لب این کودکان بنشاند. پس بد به دلتان راه ندهید و آن‌ها را به همین سادگی شاد کنید.
خشونت یا سوء استفاده جنسی از کودکان کار را گزارش کنید
اگر با مواردی برخورد کردید که کودک دچار بدسرپرستی، خشونت یا سوء استفاده جنسی قرار گرفته بود حتما به پلیس ۱۱۰ یا ۱۲۳ اطلاع دهید. طبق قوانین بهزیستی امکان نگهداری از کودکان بدسرپرست را دارد ولی به نتیجه رسیدن این کار طولانی و زمان بر است. البته اگر شک داشتید که این کودکان مهاجر غیرقانونی هستند، توصیه ما به شما این است که از این کار صرف‌نظر کنید؛ چرا که دردسرهای زیادی برایتان درست خواهد شد. اگر برایتان انجام این کارها مقدور نیست می‌توانید بچه‌ها را برای تحصیل و حمایت مالی به سازمان‌های مربوطه راهنمایی کنید.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f