باشگاه خبرنگاران/هواشناسی استان بوشهر از کاهش سرعت وزش باد و در پی آن کاهش تلاطم امواج خبر داده است.
رئیس گروه پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: پس از چند روزی که وزش باد شمال خلیج فارس را مواج کرده بود، بررسی نقشه‌ها نشان می‌دهد از امروز افزون بر کاهش سرعت وزش باد و در پی آن کاهش تلاطم دریا، جهت باد نیز به تدریج به جنوبی تغییر می‌یابد.
زهرا راستگو افزود: همچنین در ساعاتی از عصر امروز در مناطق جنوبی و شرقی استان در برخی ساعات شبانه روز ضمن افزایش پوشش ابر، احتمال ناپایداری‌های موقت جوی وجود دارد.
وی همچنین بیان کرد: از اوایل هفته آینده دمای هوا به تدریج افزایش می‌یابد.
رئیس گروه پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به وضع جوی و دریایی استان در ۲۴ ساعت آینده، گفت: آسمان استان تا فردا صاف تا قسمتی ابری گاهی همراه با غبار محلی و وزش ملایم باد، در برخی نقاط به ویژه مناطق مرتفع جنوبی و شرقی همراه با افزایش ابر و احتمال وقوع ناپایداری موقت جوی خواهد بود.
راستگو عنوان کرد: جهت وزش باد نیز شمال غربی تا جنوب غربی با سرعت ۸ تا ۳۰ گاهی تا ۳۶ کیلومتر در ساعت و از عصر امروز متغیر غالبا بیشتر جنوب غربی تا جنوب شرقی با سرعت ۸ تا ۲۸ کیلومتر در ساعت پیش بینی می‌شود.
وی گفت: ارتفاع موج دریا هم ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر و دور از ساحل گاهی تا ۱۵۰ سانتیمتر خواهد بود که از امشب در همه سواحل استان به ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر خواهد رسید.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22