ایسنا/ معاون دادستان کرمانشاه در حقوق عامه گفت: استفاده از هویت جعلی در فضای مجازی به قصد سوء استفاده و ضرر و زیان به حیثیت دیگران جرم محسوب می‌شود. 
حسن ایمانی مقدم با بیان اینکه استفاده از نام مستعار در فضای مجازی به لحاظ قانونی جرم نیست، اظهار کرد: البته اگر این موضوع سبب شود فردی خود را به جای دیگری معرفی کرده و موجب ضرر و زیان به حیثیت آن شخص شود، بگونه ای که باعث از دست رفتن اطلاعاتی باشد که فرد واقعی نمی‌خواهد آن اطلاعات در فضای مجازی منتشر شود، پیگرد قانونی به دنبال دارد. 
وی تصریح کرد: صرف اینکه با نام مستعار وارد فضای مجازی شویم جرم نیست، اما اگر جعل و سرقت هویت دیگران صورت گیرد مشمول جرم خواهد بود. 
معاون دادستان کرمانشاه به مصداق چنین رفتارهایی در دنیای واقعی اشاره کرد و گفت: زمانی که در فضای واقعی با افرادی مواجه می شویم که با هویت جعلی کلاهبرداری کرده و در معاملات ما غش ایجاد می کنند و به عبارت دیگر آن فرد از هویت دیگری برای فریب استفاده کرده و یا از اطلاعات دیگران بر علیه آن‌ها سوء استفاده می‌کند، جرم محسوب می شود. 
وی با بیان اینکه این حساسیت در فضای مجازی نیز وجود دارد، تاکید کرد: بسیاری افراد در این فضا با استفاده از نام افراد مشهور مانند ورزشکاران و بازیگران هویت جعلی برای خود ایجاد می‌کنند که جرم محسوب می‌شود که البته بیشتر موارد سرقت هویت به منظور سوءاستفاده‌های مالی انجام می‌گیرد. 

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید : 
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام : 
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :