باشگاه خبرنگاران/ مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه گفت: تا کنون ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار عدد زنبور هابرو براکن و تریکوگراما در سطح مزارع شهرستان کرمانشاه رها سازی شد.
شهرام آشتاب سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه گفت: در سال زراعی جاری به منظور کاهش مصرف سموم کشاورزی و تولید محصول سالم، این مدیریت با همکاری انسکتاریوم های تولید کننده محصولات بیولوژیک از بخش خصوصی اقدام به رها سازی زنبور هابرو براکن و تریکوگراما برای کنترل بیولوژیک آفت هلیوتیس در مزارع نخود و گوجه فرنگی و آفت سزامیا در مزارع ذرت نموده است.
وی بیان کرد : تا کنون 3 میلیون و 100هزار عدد از این حشرات مفید در سطح مزارع شهرستان کرمانشاه رها سازی شده و با انجام این کار تاکنون از مصرف بالغ بر یک هزار لیتر سموم حشره کش جلوگیری شده است.
آشتاب در ادامه افزود: آشنایی کشاورزان با این روش کنترل آفات و فرهنگ سازی در بین بهره برداران این بخش می توان به تولید غذای سالم کمک نمود.
وی با بیان اینکه روند رهاسازی زنبور هابروبراکن و تریکوگراما در مزارع گوجه فرنگی و ذرت ادامه دارد بیان کرد : کشاورزانی که تمایل به انجام این کار دارند می توانند به مراکز جهاد کشاورزی دهستان ها مراجعه نمایند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید : 
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام : 
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :