خبرگزاری دانا/مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان از افتتاح 39 پروژه چمن مصنوعی در نقاط مختلف استان طی 3 ماه نخست سال جاری خبر داد و گفت: از سال 96 تاکنون 122 پروژه زمین چمن مصنوعی در نقاط مختلف استان افتتاح شده است.
ادهم کرد زابلی گفت: با هدف توسعه فرهنگ ورزش و توزیع متناسب زیرساخت های ورزشی جهت برخورداری کلیه اقشار جامعه، اداره کل ورزش و جوانان استان از سال 96 تاکنون 122 مجموعه چمن مصنوعی را در جای جای استان افتتاح کرده است.
وی افزود: بخش قابل توجهی از این پروژه ها در سال 97 و 3 ماهه نخست سال جاری به بهره برداری رسیده است. در 3 ماه گذشته 39 چمن را افتتاح کردیم و حدود 16 چمن مصنوعی دیگر نیز در هفته دولت و هفته ورزش و تربیت بدنی افتتاح خواهند شد درصد بیشتری از مردم استان تا از ظرفیت و امکانات مناسب ورزشی استفاده کنند.
وی ضمن اشاره به استقبال چشم گیر روستائیان استان از ساخت زمین های چمن مصنوعی، افزود: در جاینمایی احداث این پروژه ها همواره تلاش بر این بود تا بتوانیم اکثر نقاط جمعیتی را از نعمت امکانات ورزشی مناسب بهره مند کنیم.
مدیرکل ورزش و جوانان استان با بیان اینکه بخشی از این چمن ها مشارکتی بوده تصریح کرد: مشارکت اول را خود مردم انجام داده اند، دوم دهیاران، بخشداران و فرمانداران و سوم بنیاد مستضعفان که همکاری بسیار خوبی در این خصوص انجام داد.
کرد ادامه داد: علاوه بر 6 چمن اولی که بنیاد مستضعفان جهت احداث آنها به ما کمک کرد، مقرر شده تا این نهاد در ساخت 11 چمن مصنوعی دیگر نیز مشارکت و همراهی داشته باشد.
وی در پایان اظهار کرد: نگاه ویژه وزارت ورزش و جوانان و دید وسیع وزیر نسبت به زیرساخت های ورزشی در روستاها، مساعدت استاندار، مشارکت بنیاد مستضعفان و همت کادر فنی و مهندسی اداره کل ورزش و جوانان استان نقش بسزایی در تسریع روند آماده سازی و بهره برداری از پروژه ها داشت که جا جای تقدیر و تشکر دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c