باشگاه خبرنگاران/رئیس دامپزشکی کنارک گفت: ۹۹ میلیون و ۳۱۷ هزار قطعه پست لارو (بچه میگو) و هفت هزار و ۶۰۰ قطعه مولد در این شهرستان تولید می شود.
امجد رئیسی گفت: ۹۹ میلیون و ۳۱۷ هزار قطعه پست لارو (بچه میگو) و هفت هزار و ۶۰۰ قطعه مولد در این شهرستان تولید و برای پرورش به مراکز پرورش تکثیر استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و بوشهر پس از انجام آزمایشات لازم و تایید کیفیت و سلامت ارسال شده است.
امجد رئیسی افزود: صنعت پرورش میگو به عنوان یکی از سود آورترین بخش‌های آبزی در جهان شتاخته شده، این صنعت اگر چه در طول عمر ۳۰ ساله خود فراز و نشیب‌های زیادی داشته، اما روند آن همیشه رو به رشد بوده و توانسته جایگاه خود رادر آبزی پروری به خوبی حفظ کند.
وی افزود: در شهرستان کنارک نیز یکی از ظرفیت‌های تولیدی و اشتغالزایی تکثیر و پرورش آبزیان از جمله میگو است که همزمان با فعالیت مراکز تکثیر میگو نظارت بهداشتی، پایش و نمونه برداری از آب مصرفی خوراک پیش مولد، مولد و پست لارو همراه با تست استرس جهت آزمایشات غربالگری توسط کارشناسان دام پزشکی انجام شده است.
رئیس اداره دامپزشکی کنارک گفت: شاهد تولید بچه میگو‌های با کیفیت بالا و با حداکثر اطمینان از لحاظ سلامت بهداشتی در این شهرستان هستیم
وی با اشاره به رعایت دستور العمل‌ها و نکات بهداشتی در طول دوره تکثیر پست لاروها، پیش مولد‌ها و رعایت شرایط امنیت زیستی خاطرنشان کرد: صدور گواهی حمل به مقصد مزارع پرورش این استان سایت پرورشی گواترچابهار، استان‌های هرمزگان و بوشهر از دیگر اقدامات انجام گرفته توسط دامپزشکی کنارک است.
رئیسی اظهار داشت: اداره دامپزشکی با نظارت و همکاری در عرصه‌های مختلف تولید فرآورده‌های دامی ضمن حمایت از تولید داخلی نقش تاثیر گذاری در اقتصاد مقاومتی، رونق تولید و حمایت و خدمات موثر برای تولید کنندگان که کمک شایانی در ایجاد اشتغال جوانان کرده را در اولویت‌های کاری خود داده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c