ایرنا/ رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: با تداوم استقرار جوی به نسبت آرام و پایدار در منطقه، روند گرم شدن دمای هوای این استان همچنان ادامه دارد.
اردلان محمدپور افزود: نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده ادامه دار بودن روند افزایش دما برای روزهای آینده است که حداکثر دمای بیشتر شهرهای استان را به بالای ۴۰ درجه سانتی‌گراد می‌رساند.
وی ادامه داد: برای ۲ روز آینده نیز دمای هوای در منطقه پایدار بوده ولی در بعدازظهر سرعت وزش در برخی مناطق به ویژه جنوب استان به طور محسوس بالا خواهد رفت.
محمدپور اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته پلدشت با حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین نقطه استان و تکاب با حداقل دمای ۹ درجه سانتی‌گراد خنک‌ترین شهر استان بوده است.
رییس اداره هواشناسی مهاباد بیان کرد: در شبانه‌روز گذشته نیز دمای هوای ارومیه بین ۱۴ و ۳۳ درجه سانتی‌گراد و مهاباد بین ۱۶ تا ۳۷ درجه سانتی‌گراد در نوسان بوده است.
آذربایجان‌غربی در یک منطقه کوهستانی با میانگین بارش سالانه ۳۴۰ میلیمتر بارندگی واقع شده و اواسط خردادماه به تدریج دمای هوا افزایش یافته و این روند تا پایان شهریور ماه ادامه دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today
آخرین خبر آذربایجان غربی در سروش :
http://sapp.ir/Wazerbaijan.Online
آخرین خبر آذربایجان غربی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160890880Cb0c2e5d16b