خبرگزاری دانا/ حکمت الله هاشمی در گفت‌وگویی اظهار کرد: ساعت ۱۴:۰۵ روز گذشته طی تماس تلفنی اورژانس با مرکز کنترل و هماهنگی عملیات، مبنی بر سقوط یک کوهنورد به دره در منطقه الموت غربی بلافاصله اپراتورهای مرکز کنترل و هماهنگی عملیات از طریق برقراری ارتباط با شخص گزارش دهنده حادثه، اطلاعات GPS موقعیت محل مورد نظر را دریافت شد و تیم امداد و نجات پایگاه رازمیان را به محل اعزام کردند.
معاون امداد و نجات استان افزود: تیم امداد و نجات اعزامی بعد از گذشت 30دقیقه پیاده روی در مسیر صعب العبور، به محل حادثه رسید.
وی ابراز کرد: با برقراری کارگاه‌های تخصصی نجات در کوهستان که به علت صخره ای بودن دره و نامناسب بودن شرایط محیطی دو ساعت به طول انجامید، موفق شدند به مصدوم دستیابی پیدا کرد و پس از انجام اقدامات درمانی اولیه و تثبیت، مصدوم را به نقطه امن انتقال دهند.
این مسئول ابراز کرد: مصدوم پس از رهاسازی جهت انتقال به بیمارستان تحویل عوامل اورژانس شد.
هاشمی در ادامه گفت: در حادثه دیگری پی تماس اورژانس با مرکز کنترل و هماهنگی عملیات و ارائه گزارشی مبنی بر سقوط کوهنورد‌ خانم از ارتفاعات قلعه حسن صباح و آسیب دیدگی در ناحیه کمر، بلافاصله تیم امداد و نجات پایگاه رازمیان به محل حادثه اعزام شدند.
معاون امداد و نجات استان عنوان کرد: نجاتگران هلال احمر طی عملیاتی دشوار موفق شدند پس از تثبیت مصدوم وی را به پایین قلعه انتقال داده و جهت انتقال به بیمارستان تحویل عوامل اورژانس شدند، این عملیات با همکاری عوامل اورژانس به پایان رسید.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today
آخرین خبر قزوین در سروش :
http://sapp.ir/Qazvin.online
آخرین خبر قزوین در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156172288C0d51a863e9