باشگاه خبرنگاران/نخستین جشنواره نوآوری در صنعت سنگ در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزار شد.
اعظم دانش دبیر برگزاری جشنواره نوآوری در صنعت سنگ، هدف از برگزاری این جشنواره را ایجاد ارتباط بین طراحان، ایده پردازان و سرمایه گذاران به منظور نوسازی و بهینه سازی صنعت سنگ استان عنوان کرد و گفت: این نخستین جشنواره فن بازار ملی ایران در اصفهان است.
اعظم دانش محور‌های این رویداد را فناوری‌های نوین در افزایش بهره وری، ماشین آلات و اتوماسیون خط تولید و بسته بندی، روش‌های نوین بازیافت پسماند و رفع چالش‌های زیست محیطی آن و نوآوری و افزایش بهره وری در استخراج سنگ عنوان کرد.
او با بیان اینکه هنوز بسیاری از سنگبری‌ها از روش و سیستم‌های سنتی استفاده می‌کنند گفت: نوسازی و بهینه سازی این صنایع با استفاده از فناوری‌های نوین ضروری است.
دانش افزود: از ۴۸ طرح برگزیده از سوی داوران ۸ طرح در این جشنواره یک روزه ارائه شد.
اصفهان به عنوان یکی از استان‌ها با ظرفیت بالای معدنی در کشور با حدود ۸۴۰ معدن در حال بهره برداری است و در کنار این معادن حدود ۲ هزار واحد سنگبری وجود دارد که ۴۰۰ واحد آن به معادن سنگ تزیینی اختصاص دارد.
مرکز فن بازار ملی ایران، ایجاد فن بازار‌های منطقه‌ای و تخصصی را با هدف تسهیل و تسریع در ارائه خدمات به جامعه دانش بنیان را در دستور کار خود دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در سروش :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154796032C2c55b66f18