ایرنا/رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: خرداد امسال «آنومالی» میانگین دمای هوا یا میزان اختلاف میانگین دمای هوای استان نسبت به بلند مدت به صفر رسید و دمای این منطقه در حالت نرمال مطلق قرار گرفت.
محمود دیانتی اظهار داشت: به طور کلی در خرداد امسال میانگین دمای هوای ۳۰ استان کشور نسبت به بلندمدت بیشتر یا کمتر از نرمال بوده به طوریکه آذربایجان غربی با ۲.۷ درجه سلسیوس افزایش بیشترین ناهنجاری را به خود اختصاص داده بود.
وی با بیان اینکه میانگین دمای خرداد سیستان و بلوچستان در دوره زمانی ۱۳۷۲ تا ۱۳۹۶ عدد ۳۰.۴۵ درجه سلسیوس است، ادامه داد: خرداد امسال میانگین دمای هوای این استان به عدد ۳۰.۵ درجه سلسیوس رسید که در حدود ۳۰ سال اخیر بی سابقه است.
رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: خرداد امسال میانگین دمای ۲۷ استان کشور بیشتر از نرمال بوده است.
وی به وضعیت بارش سیستان و بلوچستان در خرداد امسال اشاره کرد و گفت: در این ماه میزان بارش‌های استان نسبت به میانگین بلند مدت ۶۵ درصد کاهش یافته است.
دیانتی افزود: این کاهش بارندگی تنها مربوط به یک استان نبوده بلکه برای ۲۰ استان دیگر نظیر گیلان، مازندران و ایلام نیز که جزو پربارش‌ترین استان‌های کشور بشمار می‌روند نیز رخ داده است.
وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان بارش‌های یک سال زراعی خود را در ۹ ماه منتهی به پایان خرداد دریافت کرده است، عنوان کرد: از ابتدای سال زراعی یعنی اول مهر سال گذشته تا ۳۱ خرداد امسال ۱۲۱ میلی متر باران در استان باریده که ۱۴ درصد بیشتر از میانگین بلندمدت است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c