تسنیم/ مدیرکل ورزش و جوانان استان قم گفت: از ابتدای سال طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌ شده ۱۰ همایش ورزش همگانی برگزار شده و تا پایان سال ۳۰ همایش دیگر نیز برگزار می‌شود.

رسول منعم در جلسه شورای ورزش همگانی استان قم که در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری برگزار شد به برگزاری المپیاد نخبگان در استان قم اشاره کرد و اظهار داشت: دو رشته از 40 رشته المپیاد نخبگان امسال در قم برگزار می‌شود.

وی پیش‌بینی حضور 700 هزار نفر در المپیاد در کشور را مطرح کرد و افزود: ورزش باید از سطح مدارس و باشگاه‌های ورزشی وارد جامعه شده و خوشبختانه با توجه به آمارها در استان قم در دو رشته پیاده‌روی خانوادگی و کوه‌پیمایی رشد خوبی را شاهد هستیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم از راه‌اندازی پایگاه‌های ورزش صبحگاهی و عصرگاهی در استان قم خبر داد و گفت: 14 پایگاه ویژه بانوان و 14 پایگاه ویژه آقایان ورزش صبحگاهی و عصرگاهی را در استان قم برگزار و مدیریت می‌کنند.

وی همچنین از برگزاری جشنواره ورزشی در استان قم خبر داد و خاطرنشان کرد: برگزاری ورزش صبحگاهی، جشنواره ورزشی و پیاده‌روی خانوادگی ازجمله برنامه‌هایی است که در سال جاری برنامه‌ریزی‌شده است.

منعم دیگر برنامه‌های ورزشی سال جاری را نام برد و ادامه داد: برگزاری مسابقات ورزشی محلات قم در 20 رشته ویژه آقایان و 6 رشته ویژه بانوان و برگزاری مسابقات ورزشی کارکنان دولت در 10 رشته ویژه آقایان و 7 رشته ویژه بانوان برنامه‌ریزی‌شده است.

وی با تأکید بر برگزاری ورزش همگانی با همکاری ارگان‌های دولتی بیان کرد: از ابتدای سال طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده 10 همایش ورزش همگانی برگزارشده و تا پایان سال 30 همایش دیگر نیز برگزار خواهد شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم در ادامه با تأکید بر توسعه ورزش در روستاها و ساخت خانه ورزشی روستایی ابراز کرد: در سال 97 تعداد 30 خانه ورزشی روستایی در استان قم تجهیز شده که تا پایان سال 98 نیز 20 خانه دیگر نیز تجهیز می‌شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قم را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قم در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP4X0C8J_Xh0Eh1Cg
آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday
آخرین خبر قم در سروش :
http://sapp.ir/qomakhbar
آخرین خبر قم در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155648000C6825f69b99