ایرنا/مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: مصرف برق خوزستان در ۲۴ ساعت گذشته با رشد ۵.۹ درصدی در مدار هشت هزار مگاواتی قرار گرفته که نگران کننده است و باید مشترکان با مدیریت مصرف بار شبکه را کاهش دهند.
محمود دشت بزرگ روز دوشنبه بیان کرد: در ساعت ۱۶ روز یکشنبه هفته جاری اوج مصرف برق در خوزستان هشت هزار و ۱۴ مگاوات بوده که نسبت به هفت هزار و ۵۶۹ مگاوات مشابه مصرف پارسال ۵.۹ درصد رشد داشته است.
وی گفت: با مصرف هشت هزار و ۱۴ مگاوات روز یکشنبه، امسال تاکنون برای هفتمین بار از پیک هفت هزار و ۹۱۷ مگاوات پارسال عبور کردیم.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان افزود: پیش بینی هواشناسی حکایت از ماندگاری دمای ۴۹ درجه و بالاتر از آن همراه با افزایش پدیده رطوبت و شرجی تا آخر هفته در خوزستان دارد و برای حفظ سلامت شبکه در این دمای هوایی لازم است که مشترکان در ساعت های اوج مصرف (ساعت ۱۳ تا ۱۷ و ۲۰ تا ۲۳) از وسایل غیر ضروروی و پر مصرف، استفاده نکنند.
دشت بزرگ ادامه داد: وقتی برای چند روز متوالی دما و مصرف برق افزایشی باشد ممکن است این شدت از فشار، به تجهیزات برق آسیبی برساند و خاموشی ناخواسته ای در شبکه رخ دهد.
وی بیان کرد: برای حفظ آسایش خود و دیگران در این گرمای شدید، مشترکان با احساس مسئولیت و کاهش مصرف، پایداری شبکه را تضمین کنند.
بنابه دستور استاندار خوزستان به منظور مدیریت بهینه مصرف برق، کاهش پیک باری شبکه برق، صرفه جویی در مصرف، پیشگیری از بروز حادثه و قطع احتمالی برق و رعایت حال شهروندان، ادارات خوزستان چهارشنبه هفته جاری تعطیل هستند.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today
آخرین خبر خوزستان در سروش :
http://sapp.ir/Khouzestan.Online
آخرین خبر خوزستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157941760C42c3485335