ایرنا/ شهرام باباخانی روز دوشنبه در گفت و گویی بیان داشت: سهمیه استان اردبیل ساخت ۴۱ هزار و ۳۷۸ واحد مسکن مهر بود که تاکنون ۴۰ هزار و ۳۳۴ واحد از آن تکمیل و تحویل متقاضیان شده است.
وی بیان کرد: دولت در ساخت مسکن مهر زمین را به شکل اجاره‌ای در اختیار صاحبان مسکن گذاشته تا افرادی که از توان مالی کمتری برخوردارند صاحب مسکن شوند.
او ابلاغ ۳۹۰ میلیارد ریال اعتبار در بازآفرینی شهری را مورد اشاره قرار داد و اضافه کرد: برای ساکنان محلات هدف ۴۰۰ تا ۰ ۶۰ میلیون ریال تسهیلات با نرخ سود ۹ درصد پرداخت می‌شود.
معاون بازآفرینی شهری و مسکن راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: امسال طرح بازآفرینی سه شهر اردبیل، پارس‌آباد و مشگین‌شهر با ابلاغ اعتبارات لازم عملیاتی می‌شود.
باباخانی افزود: با توجه به ابلاغ موافقتنامه بازآفرینی شهری استان اردبیل با ۳۹۳ میلیارد ریال اعتبار در اواخر سال ۹۷ مقرر شد در این سه شهرستان پروژه‌ها در قالب روبنای ساختمان‌ها و بهسازی معابر و توانمندسازی اجرایی شود.
وی اظهار داشت: فراهم نمودن شرایط برای بالا بردن سطح زندگی در محلات فرسوده از سیاست‌های بازآفرینی شهری است و بر این اساس ۴۰ محله این شهرها تا سال ۱۴۰۰ در دستور کار احیا قرار گرفته و طرح جامع استانی در این زمینه نهایی شده است.
معاون بازآفرینی شهری و مسکن راه و شهرسازی استان اردبیل افزود: مباحث بازآفرینی و پروژه های تعریف شده در استان به فراخور نیاز پیش رفته و در حال حاضر پروژه های بازآفرینی سال ۹۷ در حال نهایی شدن است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253