تسنیم/ محمد الله‌داد در گفت‌گویی با اشاره به میزان مصرف برق استان مرکزی اظهار داشت: مجموعه توانیر مصرف استان‌های کشور را به‌صورت هفتگی مورد ارزیابی قرار می‌دهد و این ارزیابی از چهاردهمین هفته سال آغاز شده است.
وی افزود: در روند ارزیابی مجموعه توانیر میزان مصرف استان مرکزی در دو هفته به مرز هشدار نزدیک شد و در مابقی ایام این میزان مصرف در حالت نرمال قرار داشت اما درحال حاضر شاهد افزایش میزان دمای هوا در استان مرکزی هستیم و همین مسئله سبب می‌شود که دغدغه افزایش میزان مصرف برق را در این روزها داشته باشیم.
مدیرعامل توزیع نیروی برق استان مرکزی تصریح کرد: میزان مصرف برق استان مرکزی در تاریخ 26 تیرماه رکورد مصرف برق را در سال ثبت کرد و در این تاریخ استان مرکزی مصرفی معادل 920 مگاوات داشت که این آمار نسبت به مصرف برق سال گذشته در مدت مشابه رشدی 7 درصدی داشته است.
الله‌داد ادامه داد: تاکنون در ایام پیک گرما که توام با افزایش میزان مصرف برق است مردم استان مرکزی همکاری بسیار مطلوبی با مجموعه توزیع برق داشته‌اند و همین مدیریت مصرف مردمی سبب شده تا بتوانیم سرانه مصرف برق استان مرکزی را در حالت نرمال نگهداریم و مجبور به اعمال سیاست‌های کنترل مصرف اعم از اعمال خاموشی نشویم.
وی عنوان کرد: درحال حاضر زمان پیک مصرف برق از ساعت 12 ظهر تا 18 عصر تعیین شده که امیدواریم همواره همکاری‌های مردم در مدیریت مصرف ازجمله استفاده از روشنایی نور خورشید در ساعات روشنایی، کنترل مصرف وسایل سرماساز و عدم استفاده از سایر وسایل برقی در زمان پیک مصرف و همکاری صنایع در راستای قوانین مدیریت مصرف اعمال شده ادامه یابد تا با کمبود تولید برق و الزام به اعمال سیاست‌های کنترل مصرف نشویم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f