ایرنا/کردستانی ها در 24 ساعت گذشته با گذراندن شب حاره ای گرمترین ساعات امسال را پشت سر گذاشتند.
کارشناس اداره کل هواشناسی کردستان روز دوشنبه با اشاره به اینکه شب گذشته تمامی نقاط استان به جز دهگلان بالای 20 درجه سانتیگراد و حاره ای را شاهد بودند، اظهار داشت: در این مدت سلین اورامان با 47 درجه سانتیگراد گرم‌ترین نقطه استان بود.
ریحان امیدی راد اضافه کرد: پس از آن سروآباد با 45.1 درجه سانتیگراد و سنندج با 42.2 درجه دیگر نقاط گرم استان بودند و دهگلان نیز با 19.1 درجه بالای صفر خنک‌ترین نقطه استان بود.
وی با بیان اینکه دمای حاره های بالای 20 درجه بوده و تحمل کردن آن نیز دشوار است، افزود: در 24 ساعت گذشته رکورد گرمترین روز در شهرستان بانه با یک درجه افزایش و رسیدن به 40 درجه سانتی‌گراد شکسته شد و در شهرستان های سنندج و سروآباد نیز به مرز رسید.
کارشناس اداره کل هواشناسی کردستان یادآور شد: بر اساس بررسی آخرین مدل‌ها و نقشه های پیش یابی، پیش بینی می شود از فردا دمای هوای این استان تا روز جمعه در هر روز یک درجه از شدت هوای گرم استان کاهش داشته باشد.
وی گفت: اما تداوم هوای گرم و عمدتا بالای 40 درجه همچنان در برخی نقاط از جمله اورامانات، سروآباد، کامیاران و سنندج در روزهای آینده دور از انتظار نیست.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34