ایرنا/ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: تاکنون ۱۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال فراگیر به ۲۱۹ طرح در سطح این استان پرداخت شده است.
رضا نقی‌زاده روز چهارشنبه در ششمین نشست استانی هماهنگی ادارات تابعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی که در فرمانداری خوی تشکیل شد، افزود: در این حوزه سه هزار و ۸۶۴ طرح ثبت‌نامی وجود داشت که ۲۱۹ طرح اختصاص یافت و برای ۲ هزار و ۶۲۳ نفر اشتغال ایجاد شد.
وی به اجرای ۲۶۶ طرح اشتغال خانگی در سطح استان نیز اشاره کرد و اظهار داشت: در این حوزه ۱۷۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت و برای ۲ هزار و ۲۵۸ نفر زمینه اشتغال فراهم شد.
وی نرخ بیکاری در کشور طی بهار سال جاری را ۱۲.۱ درصد عنوان کرد و گفت: این نرخ در آذربایجان‌غربی به عدد ۱۰.۸ درصد رسید.
نقی‌زاده خوی را دارای رتبه برتر در سطح آذربایجان‌غربی در زمینه کارورزی عنوان کرد و گفت: در سطح استان سه هزار و ۸۷۴ نفر برای کارورزی ثبت‌نام کردند که یکهزار و ۱۲۶ نفر از آنان مربوط به خوی با ۷۵ واحد پذیرنده بود و برای ۲۰۸ نفر اشتغال کارورزی ایجاد شد.
۱۵ طرح اشتغال فراگیر در خوی اجرا می‌شود
مدیرکل تعاون، کار و رفاه آذربایجان غربی اضافه کرد: در شهرستان خوی به ۱۵ طرح اشتغال فراگیر تسهیلاتی به میزان ۹۰ میلیارد ریال پرداخت شده و با اجرای آن برای ۱۱۸ نفر اشتغال فراگیر ایجاد می‌شود.
نقی‌زاده به زمینه اشتغال خانگی در خوی هم اشاره کرد و گفت: در این بخش نیز به ۶۵ طرح با ۲۰۰ نفر اشتغال تسهیلاتی به میزان ۹ میلیارد ریال پرداخت شد.
وی اضافه کرد: خوی شهر عسل، آفتابگردان، نساجی و مبل است و حمایت از این بخش‌ها به ایجاد فرصت‌های جدید شغلی منجر می شود.
تامین اجتماعی ۳۶۸ هزار بیمه شده اصلی در آذربایجان‌غربی دارد
مقصود مقدمی‌کیا، مدیرکل تامین اجتماعی آذربایجان‌غربی نیز در این جلسه گفت: این سازمان در استان ۳۶۸ هزار بیمه شده اصلی دارد و با احتساب خانواده‌هایشان این تعداد به یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می‌رسد.
وی اظهار داشت: هم‌اکنون یک بیمارستان، یک دی‌کلینیک، سه پلی‌کلینیک، پنج درمانگاه تخصصی مختص سازمان تامین اجتماعی در آذربایجان‌غربی فعال است و به افراد تحت پوشش خدمات ارائه می‌کند.
وی بیان کرد: سازمان تامین اجتماعی استان از نظر ارزیابی شاخص‌های عملکرد در سال گذشته رتبه اول کشوری را به خود اختصاص داد.
کارآفرینی امید به ۲۴۷ طرح اشتغال روستایی تسهیلات پرداخت کرد
علیرضا آخوندزاده، مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی نیز با اشاره به اعطای تسهیلات ۲۴۷ طرح اشتغال روستایی در آذربایجان‌غربی گفت: برای اجرای این تعداد طرح ۳۴ میلیارد و ۷۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت شد.
وی ادامه داد: حمایت از اشتغال روستایی و توسعه طرح‌های روستامحور از مهمترین برنامه‌های حمایتی این صندوق در سال جاری است.
سیدمحمدعابدی، فرماندار خوی نیز گفت: این شهرستان در بخش کشاورزی و آفتابگردان از مناطق هاب در خاورمیانه به شمار می رود و در تامین انرژی برق و تولید مبل سرآمد شهرستان‌های دیگر استان است.
در این نشست بر حل و فصل مشکلات نهادهای مختلف زیرنظر اداره‌کل تعاون و ادارت متناظر در شهرستان خوی برنامه‌ریزی شدهمراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today
آخرین خبر آذربایجان غربی در سروش :
http://sapp.ir/Wazerbaijan.Online
آخرین خبر آذربایجان غربی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160890880Cb0c2e5d16b