آخرین خبر/ استاندار آذربایجان‌غربی از برگزاری تور دوچرخه سواری دور دریاچه ارومیه استقبال کرد، گفت: ورزش یکی از ارکان معرفی استان برای بهره‌مندی از ظرفیت‌های صنعت گردشگری است.
محمدمهدی شهریاری روز چهارشنبه در دیدار با رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری افزود: برای بهره‌مندی از ظرفیت‌های صنعت گردشگری از ایده‌های نو و اثرگذار حمایت می‌کنیم.
وی ادامه داد: آذربایجان غربی ظرفیت‌های خوبی در ورزشی چون دوچرخه‌سواری دارد و باید از این ظرفیت‌ها بهره‌مند شد.
رئیس فدراسیون دوچرخه سواری نیز در این دیدار با تقدیر از حمایت‌های استاندار آذربایجان‌غربی از ورزش همگانی و قهرمانی گفت: ظرفیت‌های این استان در ورزش دوچرخه‌سواری بسیار مناسب است و شهرستان سردشت نیز قابلیت میزبانی از رقابت‌های دوچرخه سواری در بخش کوهستان را دارد.
خسرو قمری ادامه داد: با توجه به ظرفیت‌های گردشگری و حمایت‌های مقام عالی استان می‌توان تور دوچرخه سواری دور دریاچه ارومیه و مسابقات کوهستان سردشت را به صورت بین‌المللی در این استان برگزار کرد.
تور دوچرخه سواری ایران - آذربایجان که برای نخستین بار در سال ۱۳۶۵ با عنوان «تور دریاچه ارومیه» با همکاری اداره کل تربیت بدنی وقت و هیات دوچرخه سواری استان‌های آذربایجان‌غربی و آذربایجان‌شرقی برگزار شد، یکی از مهمترین رویدادهای ورزشی این منطقه است که به توسعه این رشته منجر می‌شود.
سه دوره اول این تور در مسیر حاشیه دریاچه ارومیه برگزار شد و نام آن نیز تور دوچرخه دور دریاچه ارومیه بود؛ این تور در ادامه به صورت داخلی و سپس به صورت بین‌المللی دنبال شد و طی سال‌های اخیر نیز با عنوان تور ایران- آذربایجان به صورت نیمه‌حرفه‌ای برگزار می‌شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today
آخرین خبر آذربایجان غربی در سروش :
http://sapp.ir/Wazerbaijan.Online
آخرین خبر آذربایجان غربی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160890880Cb0c2e5d16b