شبستان/ ریتا خضرزاده گفت: کلیسای جهانی قره کلیسا در روز های (۳تا۵مرداد) آماده میزبانی از ارامنه سراسر جهان است که از نقاط مختلف جهان برای شرکت در شصت و پنجمین مراسم مذهبی «باداراک» در این مکان مقدس گرد هم می آیند.
«ریتا خضر زاده» گفت: شصت و پنجمین مراسم مذهبی «بادارک» در طی روز های (۳تا۵ مرداد) با حضور صدها تن از ارامنه دنیا در کلیسای قره کلیسا برگزار خواهد شد.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی افزود: آذربایجان غربی به دلیل وجود اقوام و ادیان مختلف در آن به عنوان رنگین کمان اقوام و ادیان شناخته شده است و اقوام و ادیان ساکن در آن با داشتن فرهنگ ها و آئین های قومی و مذهبی مختلف، زیبایی این هم نشینی را دو چندان کرده است.
وی خاطر نشان کرد: مراسم مذهبی باداراک یکی از مراسم های تاریخی قوم ارامنه است که شهرت جهانی دارد و هر ساله در قره کلیسای چالدران برگزار می شود.
این مسئول به گرد هم آمدن ارامنه از سراسر جهان در مراسم باداراک اشاره و تصریح کرد: امسال ارامنه از کشور های ارمنستان، عراق، سوریه، لبنان، هلند، فرانسه، اتریش و کانادا در این مکان حضور یافته اند و اداره کل میراث فرهنگی استان برای بهتر برگزار شدن این مراسم مذهبی تمام تلاش خود را انجام خواهد داد.
خضر زاده اظهار داشت: سفر گردشگران در این ایام به قره کلیسا بهترین زمان برای آشنا کردن آنها با ظرفیت های گردشگری آذربایجان غربی است که در نظر داریم در ایام برگزاری مراسم باداراک نمایشگاه عکس یکی از عکاسان مطرح استان را برپا کرده و در حاشیه آن جاذبه های گردشگری استان را معرفی کنیم.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی اظهار داشت: مراسم مذهبی باداراک در دین مسیحیت دارای ارزش معنوی بسیاری است و در آن ارامنه با اعمالی هم چون راز و نیاز، قربانی کردن و غسل تعمید دادن به نوزادان این مراسم تاریخی را برگزار می کنند.
این مسئول ادامه داد: برای رفاه حال گردشگران خارجی و شرکت کنندگان در اینم مراسم مذهبی، ورود غیر مسیحیان در روز های برگزاری مراسم به قره کلیسا ممنوع خواهد بود.
خضر زاده در خاتمه افزود: اداره کل میراث فرهنگی استان طبق مکاتباتی که با دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان انجام داده، مقرر گردیده در ایام برگزاری مراسم باداراک از اعزام تور های گردشگری به قره کلیسا جلوگیری شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today
آخرین خبر آذربایجان غربی در سروش :
http://sapp.ir/Wazerbaijan.Online
آخرین خبر آذربایجان غربی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160890880Cb0c2e5d16b