ایرنا/ رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: میانگین دمای هوای آذربایجان‌غربی نسبت به شبانه‌روز گذشته به طور میانگین چهار درجه سانتی‌گراد خنک شد.
اردلان محمدپور افزود: با ورود جریان‌های شمالی در منطقه آذربایجان‌غربی دمای هوای اغلب شهرهای استان کاهش یافته بطوریکه دمای مهاباد از حداکثر ۴۲ درجه به ۳۸ درجه، دمای بوکان از ۴۱ به ۳۶ درجه و ارومیه از ۳۷ به ۳۴ درجه سانتی‌گراد کاهش یافته است.
وی ادامه داد: نقشه‌های هواشناسی برای ۲ روز آینده نیز نشان از تداوم جوی به نسبت آرام و پایدار در منطقه است که برای جنوب استان در بعدازظهرها سرعت وزش باد بیشتر خواهد شد.
محمدپور با بیان اینکه تکاب با دمای ۱۱ درجه بالای صفر خنک‌ترین شهر استان در شبانه‌روز گذشته بود، اضافه کرد: در این مدت دمای هوای ارومیه بین ۱۵ و ۳۵ درجه سانتی‌گراد و دمای هوای مهاباد بین ۱۸ و ۳۸ درجه سانتی‌گراد در نوسان بود.
وی با اشاره به اوج رسیدن دمای هوای آذربایجان‌غربی در چند روز گذشته و رسیدن دمای هوا در برخی نقاط به بالای ۴۱ درجه گفت: پنجم مرداد سال ۱۳۹۷ نیز دمای هوای استان به ۴۲.۶ درجه سانتی‌گراد رسید که در ۲۰ سال گذشته در استان بی‌سابقه بود.
آذربایجان‌غربی در یک منطقه کوهستانی با میانگین بارش سالانه ۳۴۰ میلیمتر بارندگی واقع شده و از اواسط خردادماه به تدریج دمای هوا افزایش می‌یابد و این افزایش دما تا اواخر شهریور تداوم خواهد داشت.
در آذربایجان‌غربی در مجموع ۱۸ ایستگاه فرعی و اصلی هواشناسی راه اندازی شده که ایستگاه هواشناسی مهاباد یکی از ایستگاه‌های اصلی هواشناسی «سینوپتیک» استان است و در طول شبانه روز (هر ساعت یک بار) تغییرات هواشناسی در آن اندازگیری و ثبت می‌شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today
آخرین خبر آذربایجان غربی در سروش :
http://sapp.ir/Wazerbaijan.Online
آخرین خبر آذربایجان غربی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160890880Cb0c2e5d16b