باشگاه خبرنگاران/ رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از پیش بینی برداشت بیش از ۲۲ هزار تن زردآلو از باغ‌های استان خبر داد.
رسول جلیلی رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی افزود: سطح باغ‌های بارور زردالو در استان به وسعت سه هزار و ۶۶۹ هکتاراست که امسال پیش بینی‌ها بیانگر افزایش ۶۲ درصدی تولید این محصول در مقایسه با سال گذشته است.
رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی بیان کرد: ارومیه با بیش از ۲ هزار هکتار باغ زردالو بیشترین میزان سطح باغات این محصول در استان را داراست که بر اساس براورد‌های انجام شده امسال ۱۶ هزار و ۶۶۵ تن محصول زردآلو از باغات شهرستان برداشت می‌شود.
او گفت: ۷۰ درصد از محصول تولید شده به صورت تازه خوری مصرف شده و ۳۰ درصد در صنایع تبدیلی و به صورت خشکبار استفاده می‌شود.
جلیلی بیان کرد: ارقام عسگر آباد، اردوباد، شاهرودی، نصیری، تبرزه و سفید مشهد جزو ارقام زردآلو‌های موجود در باغ‌های آذربایجان غربی است.
او با بیان اینکه میانگین عملکرد تولید استانی این محصول ۶ تن در هر هکتار است، بیان کرد: هر کیلوگرم زردآلوی درجه یک در بازار ارومیه هم اکنون به قیمت ۳۰ تا ۱۲۰ هزار ریال به فروش می‌رسد.
رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی اضافه کرد: پیش بینی می‌کنیم در سال جاری ۳ تا ۴ هزار تن زردالو به صورت تازه خوری و خشکبار به سایر استان‌های کشور و کشور‌های همسایه صادر شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today
آخرین خبر آذربایجان غربی در سروش :
http://sapp.ir/Wazerbaijan.Online
آخرین خبر آذربایجان غربی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160890880Cb0c2e5d16b