آخرین خبر/ هوشنگ عطاپور در یادداشتی نوشت:
رهبران جنبش مغلوب اصلاح طلبی در تلاش هستند، با انجام امور تبلیغاتی سطحی و به جای بسط و توسعه تحزب واقعی، آمریت سیاسی خود را در فرم تشکیلات پدرسالارانه ای که در پایتخت تشکیل و در نواحی و استان ها نماینده معرفی می کنند و به آن عنوان حزب گذاشته اند؛ تداوم بخشند.
گروه سیاسی انجمن: جنبش اصلاح طلبی ایران، در آذربایجان هواداران زیادی در بین جوانان و نیروهای تحول خواه داشته است. نکته مغفول این مبحث سیاسی، نادیده انگاری و حتی انکار نقش تعیین کننده آذربایجان در اندیشه های اصلاح گرایانه تاریخ ایران معاصر است.
طرفداران جنبش اصلاح طلبی فعلی، نقطه شروع و عزیمت اصلاح طلبی را دوم خرداد ۷۶ تبلیغ می کنند و در تلاش هستند تا رهبری و سیادت این جنبش را صرفا به سیاسیون پایتخت و در ید قدرت تعداد محدودی نخبه سیاسی مرکز نشین تمرکز گرا مصادره بکنند تا بتوانند به انحصارطلبی سیاسی و تمامیت خواهی به ظاهر دموکراتیک، رنگ و لعابی عوام پسند داده و همیشه قدرت سیاسی را در بین حلقه های دوستان و محافل خاص خود حفظ کنند.
به همین دلیل هم رهبران جنبش مغلوب اصلاح طلبی در تلاش هستند تا با انجام امور کاملا تبلیغاتی سطحی و به جای بسط و توسعه تحزب واقعی، آمریت سیاسی خود را در فرم تشکیلات پدرسالارانه ای که در پایتخت تشکیل و در نواحی و استان ها نماینده معرفی می کنند و به آن عنوان حزب گذاشته اند؛ تداوم بخشند و مانع تشکیل احزاب واقعی متکی بر رای و نظر و خواست فعالین سیاسی اصلاح طلب در مرکز و حاشیه ها، گردند.
به همین دلیل هم، برخلاف خواست جنبش واقعی اصلاح طلبی که به دنبال استقرار حاکمیت قانون، اجرای بدون تنازل قانون اساسی و تامین حقوق شهروندی، شایسته سالاری، چرخش دموکراتیک نخبگان در ساخت قدرت، مشارکت همه جانبه سیاسی و عملیاتی شدن شعار ایران برای همه ایرانیان است؛ اصلاح طلبان بدلی، در تلاش هستند تا در سایه این شعارهای بنیادین، اولا هژمونی سیاسی خود را در تهران تثبیت نمایند و اصلاح طلبان استان ها را دنباله رو و مرید چشم و گوش بسته خود کرده و صرفا از آنها به عنوان پوستر چسبان استفاده کنند، ثانیا میراث خوار جنبش اصلاح طلبی ایران باشند که خاستگاه آن آذربایجان بوده و اکنون در عمل، مظلومانه به حاشیه سیاسی رانده شده و هر روز مورد تاخت و تاز محافل روشنفکری وابسته به آنها قرار می گیرد.
بدون آن که به زوایای پیدا و پنهان مشرب فکری و عملکرد رسانه ای و عملیات اجرایی این افراد تمامیت خواه که از خود چهره ای به ظاهر اصلاح طلب معرفی می کنند ولی در عمل رفتاری به شدت واپسگرا و ارتجاعی دارند، بپردازم، باید به این نکته مهم اشاره نمایم که جنبش دانشجویی و جوانان آذربایجان، من بعد هرگز و بدون دریافت تضمین عملی از رهبران راستین جنبش اصلاح طلبی ایران، به حمایت از آنها بر نخواهند خواست.
جوانان و جنبش دانشحویی آذریایجان با تکیه بر تاریخ اصلاح طلبانه پدران و مادران ایراندوست خود در عصر مشروطیت و بعد از آن تاریخ مشعشع، بر این مهم تاکید دارند که دیگر زمان چشم پوشی بر ناکارآمدی سیاسی اصلاح طلبان مرکز نشین گذشته است و باید نقش استان ها و نواحی در تصمیم گیری های سیاسی و اجرایی ملی، در حد و اندازه حقیقی و واقعی شهروندان حاشیه نشین سیاسی و اقتصادی کشور باشد و صرف مرکز نشینی و نزدیکی فیزیکی(جغرافیایی) به منابع و مراجع قدرت، نباید موجب استحقاق دسترسی افراد فاقد شایستگی و صلاحیت اجرایی به قدرت باشد.
باید نیروهای سیاسی توانمند و شایسته استان ها نیز به حساب آمده و نگاه تبعیض آمیز به توان سیاسی و اقتصادی شهروندان حاشیه کشور اصلاح شده و دستاوردها و ثروت های ملی عادلانه در میان همه ایرانیان تقسیم شود. مناصب، پست ها و منافع قدرت سیاسی و اقتصادی حق همه ایرانیان است و باید به تبعیض سیاسی بین حاشیه و مرکز پایان داده شود.
جنبش اصلاح طلبی اگر به دنبال حفظ پایگاه سیاسی خود در آذربایجان و سایر استان های حاشیه ای است، باید بداند که زمان دلفریبی بدون عمل به وعده های داده شده، گذشته است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today
آخرین خبر آذربایجان غربی در سروش :
http://sapp.ir/Wazerbaijan.Online
آخرین خبر آذربایجان غربی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160890880Cb0c2e5d16b