تسنیم / آیت‌الله رضا استادی در همایش مسئولین کانون‌های مساجد که در دارالقرآن علامه طباطبایی برگزار شد، با اشاره به ارزش و جایگاه جوانان اظهار داشت:صداوسیما درزمینهٔ حجاب وظیفه مهمی را بر عهده دارد ولی به رسالت اصلی خود عمل‌نکرده است.
وی افزود:انتظار داریم دختران حجاب داشته باشند ولی با تعارف کار درست نمی‌شود، اگرچه دفتر تبلیغات اسلامی و نیروی انتظامی و نهادهای دینی مشغول فعالیت هستند ولی نیازمند فعالیت بیشتری برای ترویج و تبیین موضوع عفاف و حجاب هستیم.
عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه ادامه داد: این موضوع که ترویج کتاب‌خوانی انجام شود و توجهی به موضوع و محتوای کتاب نشود درست نیست و باید کتاب با محتوای مناسب را ترویج و تبلیغ کرد.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: این‌که با تعارف پیش رفته و بگوییم همه چی خوب است مناسب نیست، باید برای ارتقای دین وفرهنگ در جامعه فعالیت کنیم، بودجه صداوسیما کاهش پیداکرده ولی تبلیغات راهکاری برای تأمین بودجه نیست.
آیت‌الله استادی بیان کرد: از قدیم گفته‌شده خراب کردن ساده است ولی ساختن سخت است، برخی این موضوع را نمی‌دانند که باید چه اقدامی برای ترویج دین انجام دهند.
وی ادامه داد: موضوع نماز و مدارس باید موردتوجه باشد و این موضوع موردتوجه است که صداوسیما چه اقدامی در این زمینه انجام داده است، برای انتخابات صداوسیما یک هفته به تخریب وتایید نامزدها می‌پردازد ولی برای ترویج نماز چه اقدامی انجام داده است.
عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه گفت:صداوسیما برنامه‌های خوبی دارد ولی وسط همان برنامه اقدام به پخش برنامه‌های نامناسب می‌کند و این موضوع باید موردتوجه باشد که هر چیزی جایی دارد.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: همه امام‌زاده‌هایی که در ایران و نقاط دیگر وجود دارد به‌واسطه دعا و نماز و قرآن که خوانده‌شده دارای برکت هستند و بسیاری از امام‌زاده‌های ناشناخته به مردم جواب دادند و نذر مردم به‌واسطه آن‌ها ادا می‌شود.
آیت‌الله استادی خاطرنشان کرد: باید شیوه زندگی و تدریس و تحصیل علامه طباطبایی موردتوجه طلاب و روحانیون باشد و باید کار و خدمت و توقع پایین مورد تأکید باشد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قم را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قم در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP4X0C8J_Xh0Eh1Cg
آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday
آخرین خبر قم در سروش :
http://sapp.ir/qomakhbar
آخرین خبر قم در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155648000C6825f69b99