آخرین خبر/ مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی گفت: نسخه الکترونیک در ماکو به عنوان سومین شهرستان پایلوت آذربایجان غربی اجرا می شود.
نادر نانبخش در دیدار با فرماندار ماکو گفت: پروژه نسخه الکترونیک در راستای عملیاتی شدن حذف دفترچه های درمانی و با هدف ایجاد پرونده الکترونیک بیمه شدگان به صورت پایلوت استانی در شهرستان نقده و سپس سلماس اجرا شد و در فاز بعدی اجرایی این طرح، در ماکو به عنوان سومین شهرستان آذربایجان غربی اجرائی خواهد شد که لازمه آن همکاری تمامی بخش ها از جمله عموم شهروندان، مراکز درمانی، پزشکان و شرکت مخابرات است.
مدیرکل بیمه سلامت استان آذربایجان غربی در تشریح اهداف اجرای این طرح گفت: در طرح حذف دفترچه‌ها راحتی شهروندان را مدنظر داریم و این برنامه با همکاری موسسات تشخیصی درمانی طرف قرارداد می‌تواند ثمرات بسیاری بر سیستم بهداشت و درمان داشته باشد.
وی با بیان اینکه بیش از ۲ میلیون نفردر استان تحت پوشش بیمه سلامت هستند اظهار کرد: ۵ صندوق این سازمان شامل صندوق کارکنان دولت، صندوق روستاییان و عشایر و ساکنین شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، صندوق سایر اقشار، صندوق بیمه سلامت همگانی، صندوق بیمه سلامت ایرانیان در حال فعالیت است.
حسین عباسی فرماندار ماکو نیز در این دیدار گفت: با توجه به اینکه بخش عمده‌ای از جمعیت شهرستان تحت پوشش بیمه سلامت هستند ضروری است، خدمات این نهاد بیش از پیش در مناطق شهری و روستایی گسترش یابد .
فرماندار ماکو با اشاره به اینکه با استقبال و حمایت از اجرای طرح ارائه خدمات به صورت الکترونیکی افزود: اجرای طرح نسخه الکترونیک می تواند ضمن ایجاد صرفه جویی و منافع اقتصادی بدلیل مباحث کنترلی و نظارتی ،گام موثری در راستای استقرار طرح سلامت الکترونیک باشد.
وی تاکید کرد: بی شک الکترونیکی شدن خدمات درمانی در کاهش هزینه ها و افزایش سطح دریافت خدمات را آسان‌تر خواهد کرد.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today
آخرین خبر آذربایجان غربی در سروش :
http://sapp.ir/Wazerbaijan.Online
آخرین خبر آذربایجان غربی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160890880Cb0c2e5d16b