صدا و سیما/ معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی، از کشف و ضبط دو انبار داروهای دامی خارج از فارماکوپه دامپزشکی خبر داد .
سید غلامرضا ملکی با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران گفت: در راستای نظارت بر اجرای دستوالعمل رصد و پایش ابلاغی از سوی سازمان دامپزشکی کشور و همچنین جلوگیری از قاچاق و توزیع بی رویه و بدون نسخه دارو، نظارت بر داروخانه های دامی استان به صورت مستمر اجرا می شود.
وی افزود: در همین خصوص با هدف حفظ و حراست از صنعت دامپروری، طی بازدیدهای مستمر از سطح شهرستانها دو انبار غیر مجاز نگهداری دارو های دامپزشکی که دارای داروهای خارج از فارماکوپه دامپزشکی و تاریخ منقضی و خارج از شبکه توزیع بودند، کشف شد.
ملکی گفت : در این دو انبار 54 قلم دارو به ارزش تقریبی 600 میلیون ریال کشف و ضبط شد.
وی اضافه کرد: کارشناسان استان در بازدید های مشترک خود با تعزیرات حکومتی و صنعت، معدن و تجارت در صورت مشاهده هرگونه تخلف یا شناسایی موارد غیربهداشتی اقدام به ضبط و معدوم سازی می کنند و همچنین با متخلفان از طریق مراجع قضایی بدون هیچگونه اغماض برخورد قانونی خواهد شد .
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی تاکید کرد: دامداران باید داروهای مورد نیاز خود را با نسخه دکتر دامپزشک و از داروخانه های دامپزشکی تهیه کنند و حتما پس از دریافت دارو به تاریخ تولید و انقضا درج شده بر روی اقلام دارویی توجه نمایند.
وی در پایان گفت: دامداران می‌توانند هرگونه تخلف در این خصوص را با شماره ۱۵۱۲ یا سامانه پیامکی اداره کل دامپزشکی استان اطلاع دهند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today
آخرین خبر آذربایجان غربی در سروش :
http://sapp.ir/Wazerbaijan.Online
آخرین خبر آذربایجان غربی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160890880Cb0c2e5d16b