ایرنا/ محمد آبی گفت: رقابت‌های بوکس قهرمانی جوانان کشور با حضور ۲۱۰ بوکسور جوان از پنج تا ۹ مرداد ماه جاری به میزبانی کرمانشاه در حال برگزاری است و امروز با برگزاری مبارزه‌های فینال در اوزان مختلف به پایان می‌رسد.
وی بیان کرد: تیم منتخب جوانان استان با ترکیب ۶ بازیکن متشکل از مبین عباسی، حسین ناصری، ابراهیم زندی، سینا ابوالحسنی، سیدمحمد مام‌محمودی و هادی پاشایان، به مربیگری «اسکندر عبدی» و «فیروز طالب‌زاده» عازم مسابقات قهرمانی کشور شدند.
وی ادامه داد: پنج بازیکن اعزامی استان در دور مقدماتی از دور مسابقات حذف شدند و مام‌محمودی به عنوان تنها نماینده آذربایجان‌غربی خود را به دیدار فینال رساند و عصر امروز /چهارشنبه/ برای رسیدن به مدال طلا و کسب سکوی قهرمانی جوانان کشور به روی رینگ می‌رود.
«آبی» که به عنوان داور در این رقابت‌ها حضور دارد، ادامه داد: «افشار مهدی‌زاده و محرم قربانی» دیگر داوران اعزامی استان در امر قضاوت این مسابقات هستند.
دبیر هیات بوکس آذربایجان‌غربی گفت: هفته گذشته نیز تیم بوکس نوجوانان استان با هدایت «سیامک مرادبیگی و یاشار عبدی» و ترکیب ۶ بوکسور عازم این مسابقات شده بود که تنها یک ورزشکار (شهرام راژ) در وزن ۷۰ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافت و مدال نقره گرفت.
بوکس از جمله رشته‌های رزمی است که در آذربایجان‌غربی قدمتی بیش از ۵۰ سال دارد و در سال‌های اخیر پیشرفت خوبی داشته و مورد استقبال جوانان استان قرار گرفته است.
حسین مادر دوست، محمدرضا شاطرلو و ایوب پورتقی قوشچی از جمله قهرمانان ملی پوش آذربایجان غربی هستند که از دهه‌های ۵۰ تا ۸۰ موفق به کسب عناوین مهم آسیایی و بین‌المللی برای ایران اسلامی شده‌اند.
بیش از یکهزار ورزشکار در رشته ورزشی بوکس آذربایجان‌غربی فعالیت می‌کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today
آخرین خبر آذربایجان غربی در سروش :
http://sapp.ir/Wazerbaijan.Online
آخرین خبر آذربایجان غربی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160890880Cb0c2e5d16b