آخرین خبر/ اگر بپذیریم که اولویت اول کشور و به تَبَع آن استان مازندران تولید و اشتغال است، امری که شعار سال رهبر معظم انقلاب -رونق تولید- نیز تأییدی بر آن است باید بپذیریم برنامه‌ریزی برای رونق صنعت، معدن و تجارت استان نیز باید در صدر امور مدیران ارشد استان باشد. متأسفانه شاهد بودیم در مازندران دوماه این اداره کل صنعت، معدن و تجارت با استعفایی که هیچ توضیحی داده نشد، بی‌مدیر ماند. استعفای محمد محمدپور عمران لابیگری برخی نمایندگان را داشت و مطابق معمول هرکدام، جداجدا به دیدار رحمانی رفتند و با زبان بی‌زبانی وزیر صنعت، معدن و تجارت را تهدید نرم می‌کردند که حتماً گزینه مورد نظر من باید مدیرکل صمت مازندران باشد.
شدت تفرقه و بازی جداگانه این نمایندگان موجب شد ابتکار عمل از دست وزیر هم خارج شود و در سال رونق تولید، دوماه یک اداره‌کل محوری در تولید و اشتغال، بلاتکلیف بماند. سرانجام پس از کش‌و‌قوس‌های پشت پرده بسیار و نشست و برخاست‌های متعدد وزیر با برخی از اعضای مجمع نمایندگان مازندران که هرگز رسانه‌ای نشد، روز گذشته مراسم معارفه مدیرکل جدید برگزار شد.
وزیر صمت، پس از حدود ۲ ماه از استعفای مدیرکل سابق صمت مازندران، «حسینعلی قوانلو» را به‌عنوان دومین مدیرکل صنعت، معدن و تجارت مازندران در دولت تدبیر و امید منصوب کرد.
محمد محمدپور عمران از ابتدای دولت تدبیر و امید مدیرکل صمت استان مازندران را بر عهده داشت اما همانگونه که گفتم بدون پیش‌مقدمه و بدون دلیلی ۱۳ خردادماه سال جاری به‌منظور آنچه که حضور در انتخابات مجلس یازدهم از یکی از حوزه‌های انتخابیه این استان اعلام شد، از سمتش استعفا کرد که این استعفا بلافاصله مورد تایید وزیر صمت قرار گرفت.
«حسینعلی قوانلو» مدیرکل جدید صمت مازندران پیش از این مدیریت صمت را در استان گلستان برعهده داشت.
اگرچه رحمانی پس از استعفای محمدپور، فردی را برای سرپرستی انتخاب نکرده بود و کارها بنا به گفته برخی مسوولان استانی از سوی مدیرکل مستعفی رتق و فتق می‌شد، پیگیری رسانه‌ها برای تعیین تکلیف مدیریت اداره‌کل صمت مازندران که حدود سه هزار و ۶۰۰ واحد تولیدی و صنعتی را با بیش از ۶۰ هزار شغل و ۸۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری راهبری می‌کند، از بلاتکلیفی خارج کرد.
حسینعلی قوانلو متولد ۱۳۴۳ از شهر گرگان در استان گلستان دارای مدرک کارشناسی مهندسی برق قدرت از دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران در سال ١٣۶٧ و کارشناسی ارشد مهندسی برق قدرت از دانشگاه علم و صنعت ایران در ١٣٧۵ است.
سرپرست گروه برق ذغال سنگ البرز شرقی از سال ۶٧ لغایت ٨٠، سرپرست خدمات فنی معدن ذغال سنگ البرز شرقی از سال ۶٨ لغایت ٨٠، معاون فنی شرکت ذغال سنگ البرز مرکزی از سال١٣٨٠ لغایت ١٣٨٢، معاون فنی و معدنی شرکت ذغال سنگ البرز مرکزی از سال ١٣٨٢ لغایت ١٣٨٣ ، مجری طرح فرو کروم سبزوار وابسته به شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران از سال ١٣٨٣ لغایت ١٣٨۴ ، مجری طرح سنگ آهن جلال آباد وابسته به شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران از سال ١٣٨۴ لغایت ١٣٨٩ و مجری طرح طلای زرشوران وابسته به سازمان توسعه معادن و صنایع معدنی ایران از سال ١٣٨٩ تا سال ۹۳ از جمله سمت‌های این مدیرکل جدید صمت مازندران است.
قوانلو از سال ۹۳ تاکنون نیز مدیرکل صمت استان گلستان را بر عهده داشت. از امروز قوانلو در ساختمان صمت استان مستقر شد و یکی از پردغدغه‌ترین بخش‌های مازندران را در دست گرفت و امیدوار هستیم بتواند در این استان خوش بدرخشد.
اوضاع مدیریتی مازندران به گونه‌ای است در آغاز همه نسبت به یک مدیر غیربومی ولو کارآزموده و مجرب، زاویه دارند و همین اوضاع موجب می‌شود یک مدیر برای موفقیت به چیزهایی بیش از صلاحیت‌های فردی و حرفه‌ای نیاز دارد و ما امیدوار هستیم حسینعلی قوانلو ازجمله همان مدیران باشد.
برابر اخبار موثق، آنچه که موجب شد انتخاب مدیرکل صمت مازندران تا این اندازه به درازا بکشد، مداخله برخی نمایندگان بود و ما امیدوار هستیم از امروز به بعد که مدیرکل جدید آغاز به کار کرد، دست از سر قوه مجریه بردارند و اجازه دهند مدیر جدید از تجربیات خود استفاده کند و واحدهای صنعتی استان را سامان دهد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today
آخرین خبر مازندران در سروش :
http://sapp.ir/Mazandaran.Online
آخرین خبر مازندران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157483008Caead0dc3a9