آخرین خبر/ ماموران فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی از ورود 2 تن و 126 کیلوگرم انواع ماده مخدر به استانهای مرکزی و غربی کشور جلوگیری کردند.
فرمانده انتظامی استان گفت: این میزان مواد در طی 25 عملیات جداگانه جلوگیری از ورود بیش از 2 تن انواع ماده مخدر به کشورپلیسی و در طول هفته گذشته در خراسان جنوبی کشف شد و در این خصوص 65 قاچاقچی دستگیر شدند و 23 دستگاه خودرو نیز توقیف شد.
سردار شجاع افزود: مهمترین محموله ای که هفته گذشته با همکاری فرماندهی انتظامی خراسان رضوی کشف شد، هزار و 375 کیلوگرم مرفین بود که داخل یک دستگاه خودروی سنگین جاسازی شده بود.
وی گفت: این محموله از استانهای جنوبی کشور بارگیری شده بود و قاچاقچیان در حال انتقال آن به استانهای شمال غربی کشور بودند که در محدوده شهرستان طبس مورد ضربه قرار گرفتند و محموله کشف و ضبط شد.
فرمانده انتظامی خراسان جنوبی همچنین افزود: در مهمترین عملیات پلیسی دیگر هم یک باند قاچاق مواد مخدر منهدم شد که 14 نفر از رابطان اشرار و 3 نفر از اشرار مسلح دستگیر شدند.
سردار شجاع افزود: از این باند قاچاق مواد مخدر 167 کیلوگرم شیشه در مرحله اول و 127 کیلوگرم شیشه در مرحله دوم در مسیر شهرستان طبس کشف شد.
وی گفت: این باند قاچاق طی سالیان گذشته در محدوده استانهای خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان و یزد فعالیت می کردند که با همکاری مشترک پلیسی و اشراف خوب اطلاعاتی، در خراسان جنوبی و یزد مورد هدف قرار گرفت.
فرمانده انتظامی خراسان جنوبی افزود: از ابتدای امسال بیش از 15 تن انواع ماده مخدر در خراسان جنوبی کشف شده است که نسبت به مدت مشابه پارسال 20 درصد افزایش داشته است.
سردار شجاع افزود: در این مدت بیش از 30 باند مورد رهگیری، شناسایی و ضربه قرار گرفتند، دو هزار قاچاقچی دستگیر شدند و 4 هزار و 882 خودرو نیز توقیف شد.
استاندار خراسان جنوبی نیز در بازدید از محموله مواد مخدر کشف شده گفت:خوشبختانه اشراف اطلاعاتی بسیار خوبی در استان است که با آمادگی و حضور مقتدرانه عزیزانمان در نیروی انتظامی، اقدامات خوبی در زمینه کشف و انهدام باندهای قاچاق صورت گرفته است.
معتمدیان افزود:باوجود مرز طولانی خراسان جنوبی با کشور افغانستان، اما کمترین ورود مواد مخدر از مرزهای استان است و عمده مواد کشف شده از سایر استانهای جنوب شرقی و کشور همسایه وارد کشور می شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7