آخرین خبر/ عضو نظام پرستاری شیراز از ضرب و شتم پرستار شیرازی توسط پزشک بخش خبر داد و گفت: از مراجع قضایی و مسئولان عالی وزارت بهداشت، تقاضای رسیدگی و مجازات فرد ضارب و خاطی را داریم.
محسن حاتمی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری گفت: پرستاران جزو مظلوم ترین و نجیب ترین اقشار زحمت کش ، هستند که همواره مورد بی مهری و عدم اجرای قوانین حرفه ای ، و برخوردهای تبعیض آمیز سیستم معیوب بهداشت و درمان قرار گرفته اند.
وی ادامه داد: اگر چه هیچگاه و در هیچ شرایطی از خدمت رسانی موثر به بیماران فرو گذار نبوده اند، اما همواره کمبودها و اشکالات سیستم را بر دوش کشیده و در خط مقدم پاسخگویی قرار داشته اند، بنابراین شایسته است مسئولان در بر قراری عدالت بین رشته ای گام های جدی تری بر دارند.
عضو نظام پرستاری شیرازخاطر نشان کرد: شب گذشته یک جراح اعصاب در بیمارستان خصوصی دنا در شیراز بعد از مکالمه تلفنی با متخصص بیهوشی و پرستار بخش ICU به دلیل عدم شناخت این دو فرد، پزشک را عصبی کرده و از منزل راهی بیمراستان می کند.
وی اظهار داشت: متخصص حدود ساعت 9 شب با فحاشی وارد بخش شده و آقای نیا دوست مسئول شیفت بخش را مورد ضرب و شتم قرار داده و با فحاشی و بیان حرف های رکیک به افراد حاضر در بخش آنها را تهدید می کند.
حاتمی افزود: خانم اخلاقی پرستار دیگری است که در بخش حضور داشته و به دلیل دیدن این صحنه ها دچار استرس شده و تا مرز سقط جنین پیش رفته است.
عضو نظام پرستاری شیراز تصریح کرد: ضرب و شتم پرستار شیفت به مدت بیست دقیقه سرانجام با دخالت پلیس ۱۱۰ پایان پذیرفت.
وی افزود: شب حادثه اعضای نظام پرستاری برای دلجویی از پرستاران بیمارستان دنا حضور یافته و در جریان امور قرار گرفتند و به سازمان نظام پرستاری اطلاع داده و نماینده سازمان نظام پرستاری برای رسیدگی به این جریان راهی شیراز شده است.
حاتمی در پایان یادآور شد: این دو پرستار به دنبال ادامه روند شکایت از این پزشک هستند و از مسئولین انتظار می رود که با پیگیری این ماجرا از حقوق قشر زحمتکش پرستار دفاع کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online
آخرین خبر فارس در سروش :
http://sapp.ir/Fars.Online
آخرین خبر فارس در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154992640C628a247913