ایرنا/ رئیس پلیس فتا استان البرز به متقاضیان کارت سوخت توصیه کرد که برای درخواست این کارت از طریق مجاری رسمی اقدام کنند.
«طبق اعلام قبلی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران عرضه بنزین در جایگاه‌های برخی استان ها مانند البرز از تاریخ بیستم مرداد ماه سال جاری فقط با ارائه کارت هوشمند سوخت خودرو, امکان‌پذیر خواهد بود.»
لزوم استفاده از کارت سوخت شخصی با اولویت در کلان شهرهای تهران، کرج، تبریز و اصفهان اجرا می شود.
سرهنگ محمد اقبالی افزود: برخی برای کلاهبرداری اینترنتی به ارسال پنل های پیامکی با موضوع نام نویسی برای کارت سوخت روی آورده اند که مردم فریب این افراد را نخورند.
کلاهبردان با ارسال پیامکی با عنوان های مختلف و ارائه آدرس های کاذب برای ثبت نام کارت سوخت در فرصت باقیمانده، مسیری برای کلاهبرداری گشوده‌اند که پس از ورود کاربران به آدرس و درگاه فیشینگ اقدام به برداشت از حساب آنها می کنند.
هموطنان در صورت مشاهده چنین پیامک هایی، برای اطمینان از صحت و سقم محتوای پیامک ‌های ارسالی موضوع را از طریق منابع و رسانه های معتبر پیگیری کنند.
اقبالی خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش شگرد کلاهبرداری های اینترنتی، آموزش خانواده ها در موضوعات جرایم سایبری ضرورت دارد.
هموطنان می توانند از طریق راه ارتباطی سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir از آخرین هشدارهای سایبری و روش های پیشگیری از سایر جرائم مطلع شوند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af