ایرنا/ مریم عرب روز یکشنبه در گفت و گویی بیان داشت: در روزهای گذشته با توجه به کمبود مرغ در بازار بعضی از افراد سودجو با شایعه پراکنی درصدد افزایش قیمت مرغ و ایجاد دردسر جدید برای مردم بودند.
وی خاطر نشان کرد: براساس بازرسی و نظارت‌های انجام شده در تمام واحدهای صنفی استان سمنان، گوشت مرغ کیلویی ۱۲۹ هزار ریال به فروش می‌رسد و به هیچ عنوان افزایش قیمت در این بخش گزارش نشد.
مدیربازرسی و نظارت اصناف استان سمنان ادامه داد: روزهای گذشته شکایت‌های موردی از افزایش قیمت مرغ در برخی از مناطق سمنان عنوان شد اما براساس ارزیابی‌های انجام شده به هیچ عنوان گوشت مرغ بالاتر از قیمت نرخ تصویب شده تنظیم بازار کشور در استان به فروش نرفت.
عرب اضافه کرد: در روز گذشته بیش از ۱۳ تن گوشت مرغ در برخی از شهرهای سمنان توزیع شد و مشکل کمبود این قلم غذایی تاحدودی در استان کاهش پیدا کرد.
وی تصریح کرد: از دلایل کمبود گوشت مرغ در بازار سمنان کاهش جوجه‌ریزی با توجه به گرم شدن دمای‌هوا در مرغداری‌ها و افزایش تقاضای خرید گوشت مرغ با توجه به افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار بوده است.
مدیربازرسی و نظارت اصناف استان سمنان گفت: مردم به شایعه‌ها در ارتباط با افزایش قیمت برخی اقلام غذایی و کالاها توجه نکرده و قیمت واقعی محصولات را از مراجع رسمی پیگیری کنند.
گزارش میدانی از سطح شهر سمنان و تعدادی از فروشگاه‌های عرضه اقلام پروتئینی حاکیست، هر کیلوگرم گوشت مرغ و محصولات آن در این شهر با قیمت ۱۲۹ هزار ریال به مردم فروخته می‌شود اما روز یکشنبه تا لحظه مخابره این خبر تنها ران و سینه تفکیک شده مرغ بین فروشگاه ها توزیع شده و مرغ کامل در اختیار آن ها قرار نگرفته است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c