آخرین خبر/ هواشناسی استان درخصوص وزش باد شدید تا خیلی شدید از روز سه شنبه در منطقه اطلاعیه صادر کرد.
کارشناس هواشناسی استان گفت: براساس اطلاعیه صادر شده واطلاعیه هواشناسی درباره وزش باد شدید در خراسان جنوبی مطابق با الگوی نقشه های پیش یابی، برای 48 ساعت آینده وزش تند باد و گرد و خاک و در برخی نقاط وزش باد شدید لحظه ای پیش بینی می شود.
خانم زارعی افزود: براساس الگوی تابستانه نقشه های پیش یابی با تقویت اختلاف فشاری در شرق کشور از روز سه شنبه تا پایان این هفته وزش باد شدید تا خیلی شدید سبب خیزش گرد و خاک ، کاهش میزان دید افقی و کاهش کیفیت هوا در منطقه خواهد شد که در نوار مرز شرقی طوفان و گرد و خاک نیز قابل پیش بینی است.
وی از افزایش نسبی دمای هوا برای امروز و فردا در استان خبرداد و گفت: روزهای 4 شنبه و 5 شنبه این هفته کاهش دمای هوا محسوس است و از شدت گرمای هوا کاسته خواهد شد.
در شبانه روز گذشته طبس با حداکثر دمای 47 درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین و قاین و زهان با حداقل دمای 22 درجه سانتیگراد بالای صفر خنک ترین شهرهای استان بودند.
تغییرات دمای مرکز استان در این مدت بین 23 و 39 درجه سانتیگراد گزارش شد که پیش بینی می شود حداکثر دمای امروز بیرجند با یک درجه افزایش به 40 درجه سانتیگراد بالای صفر برسد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7