تسنیم/ محسن مسعودیان راد در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه و مطبوعات استان در سالن جلسات اداره کل کمیته امداد استان سمنان اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود امسال حدود یک هزار و 40 رأس گوسفند قربانی شود.
وی با بیان اینکه سال گذشته تعداد 700 رأس گوسفند قربانی شد ابراز امیدواری کرد امسال این تعداد به 2 برابر افزایش یابد تا سبد غذایی محرومین افزایش یابد.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان با بیان اینکه امسال برای عید سعید قربان تعداد هشت قربانگاه در هشت شهرستان استان سمنان در نظر گرفته‌شده است تصریح کرد: طرح امیرآباد دامغان امروز در کشور به‌عنوان یک الگو مطرح بوده و استان سمنان به خاطر این مهم به پیشرو و مدیریت الگویی عید قربان و قربانی در کشور شهره دارد.
مسعودیان راد بیان داشت: پیش‌بینی می‌شود برای عید قربان امسال ذبح یک هزار و 40 رأس دام قربانی شود که البته تلاش می‌کنیم این تعداد به عدد 2 هزار رأس برسد.
وی در ادامه با تأکید بر اینکه رفع فقر و محرومیت نیاز به همکاری همه نهادها و سازمان‌هاست گفت: این نگاه باید تغییر یابد که وظیفه محرومیت‌زدایی تنها بر عهده کمیته امداد است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان تصریح کرد: برای رفع محرومیت‌ها باید مناطق محروم استان و نیازمندی‌های آن‌ها به‌درستی شناسایی شوند تا بتوان برنامه‌ریزی‌های دقیق و مدونی در رفع محرومیت‌ها انجام داد.
مسعودیان راد به ارائه گزارشی در بحث زکات و صدقه پرداخت و گفت: در چهارماهه امسال مبلغ 6 میلیارد و 855 میلیون تومان زکات واجب و مستحبی جمع‌آوری‌شده است.
وی خاطرنشان کرد: پرداخت صدقه نیز در چهارماهه نخست سال جاری به میزان یک میلیارد و 853 میلیون تومان بوده است که از این میزان مبلغ 33 میلیون و 421 هزار تومان به شیوه نوین پرداخت‌شده است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان همچنین از ایجاد 191 طرح اشتغال خودکفایی برای مددجویان کمیته امداد استان سمنان در چهارماهه نخست سال جاری خبر داد و گفت: رویکرد ما ایجاد مشاغل نوین و دانش‌بنیان برای مددجویان جویای کار تحصیل‌کرده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c