باشگاه خبرنگاران/ مهدی کسائی، سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خلخال گفت: مامورین اجرایی یگان حفاظت محیط زیست شهرستان خلخال با همکاری پلیس امنیت و اطلاعات در کمتر از یک ماه، طی سه ماموریت جداگانه موفق به کشف چهار قبضه اسلحه شکاری قاچاق از افراد متخلف در حوزه شکار و صید در مناطق آزاد و منطقه حفاظت شده آق داغ خلخال شدند.
او با اشاره به همکاری دوستداران محیط زیست در کشفیات اسلحه قاچاق در منطقه افزود: گشت و کنترل شبانه روزی ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان خلخال در مناطق تحت مدیریت و حضور آنان در پاسگاه‌های محیط بانی برندق، لرد، سوسهاب به طور مستمر ادامه خواهد داشت.
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خلخال بیان کرد: منطقه حفاظت شده آق داغ خلخال به دلیل کوهستانی و صخره‌ای بودن مامن و زیستگاه انواع حیوانات وحشی از جمله پلنگ، خرس، کفتار، گرگ و گراز و پرندگان شکاری است.
منطقه حفاظت شده آق داغ خلخال با مساحت ۹۰ هزار هکتار در جنوب استان اردبیل واقع شده و جزو مناطق تحت مدیریت حفاظت محیط زیست استان اردبیل به شمار می‌رود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253