باشگاه خبرنگاران/فتحی معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام گفت: بهره برداری از درخت بنه هرساله علاوه بر صادرات این محصول به استانهای همجوار به خارج از کشور نیز صادر می شود، به طوری که شرکت های تعاونی و بهره برداری اداره منابع طبیعی ۱۵تا۱۶میلیارد هر ساله براساس میزان تولید محصول بدست می آورند.
فتحی اظهار کرد:بهره برداری از محصولات جنگلی براساس سیاستی با عملکرد صحیح از سوی سازمان جنگل ها تنظیم و ابلاغ خواهد شد .
معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام افزود:باتوجه به شرایط اقلیمی که در استان حاکم است ،همچنین بررسی وضعیت درخت بنه در استان ایلام با انجام بازدید های میدانی از جنگل های استان و باتوجه به بارندگی وضعیت سلامت درختان بنه هر ساله نسبت به برداشت و بهره برداری از درخت بنه با رعایت کردن دوره تناوب ۳تا ۴ساله اقداماتی انجام می شود.
او عنوان کرد :هر ساله برداشت سقز از درخت بنه تحت عنوان شرکت های تعاونی ،بهره برداری و احیای منابع طبیعی انجام خواهد شد.
فتحی گفت:منظور از دوره تناوب 3تا4ساله این است که شرکت های تعاونی در استان به صورت دوره ای و ترتیبی 3تا4ساله اجازه برداشت از شیره سقز را دارند.
معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام او در این راستا ادامه داد:کل تعاونی های منابع طبیعی استان ۱۲۰شرکت هستند که با حوزه عمل گوناگون در استان فعالیت می کنند.
فتحی به این نکته تاکید کرد:امسال ۸۹شرکت تعاونی ضمن بهره برداری از منابع در راستای پیشگیری از حریق در استان فعالیت ویژه دارند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a